Teknoloji

WhatsApp, Ardışık Sesli Mesajlar Özelliği Getiriyor

Whatsapp günümüzde pek çok alanda kullanılmakta. Gruplar üzerinden veya bireysel konuşmalarda en çok kullanılan uygulama olma konumunda olan Whatsapp her geçen gün gelişiyor. Rehberinizdeki kişilerle ücretsiz olarak sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurabileceğiniz Whatsapp ile arkadaşlarınıza resimler, videolar, emojiler, ses kayıtları, kişi kayıtları, harita konumunuz ve GIF’ler gönderebilirsiniz.

WhatsApp, art arda gelen sesli mesajları tek tek dinlemek istemeyen kullanıcılar için ardışık sesli mesaj özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni özelliklerle uygulamasını geliştirmeye ve kolaylaştırmaya devam ediyor. Son yayınlanan WhatsApp beta güncellemesi, şirketin ardışık sesli mesaj özelliğini yayınlamaya hazırlandığını gösteriyor.

Ardışık sesli mesaj özelliği, art arda birden fazla sesli mesaj alan kullanıcıların, ilk sesli mesajı oynatmaya başlamasıyla birlikte tüm sesli mesajların art arda oynatılmasına dayanıyor. Böylece kullanıcılar tüm mesajları dinlemek için tek tek oynat butonuna basmak zorunda kalmıyorlar.


Whatsapp ardışık sesli mesaj okuma özelliği geldi

Sesli mesaj özelliği birçok WhatsApp kullanıcısının sıkça kullandığı bir WhatsApp özelliğidir. Uzun yazı yazmak yerine veya bir tepkiyi yazarak göstermek yerine sesli mesaj olarak karşıdaki kişiye iletmek oldukça pratik ve kolay bir yöntem.

WhatsApp, tüm sesli mesajlar oynatıldığında kullanıcıları özel bir sesle uyarıyor. Bu ses, oynatılabilecek bir sesli mesaj olduğunda farklı, tüm sesli mesajlar oynatıldığında farklı tonda oluyor. Böylece kullanıcılar hiçbir sesli mesajı dinlemeden geçmemiş oluyorlar.

Ardışık sesli mesaj özelliği uygulama kodlarının içinde yer alsa da henüz WhatsApp tarafından etkinleştirilmiş değil. Bu nedenle özelliği kullanmak için bir veya birkaç güncelleme daha beklememiz gerekiyor. Bununla birlikte söz konusu özellik, WhatsApp 2.18.100 sürümü ile iOS kullanıcılarına çoktan sunulmuş durumda.

Konuyla ilgili olan bu yazımız da ilginizi çekebilir!

WhatsApp Web İpuçları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı