Oyun

Metin2 Para Kazanma Yolları

Metin2, çok oyunculu online istemci MMORPG rol yapma oyunudur. 2005 yılının Mart ayında Ymir Entertainment şirketi tarafından Kore’de yayına başladı. 2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı. Oyun çıktığından beri milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Oyunu oynayan herkes kendine bir taktik buldu ve oyunu bu doğrultuda oynadı. Metin2’de en önemli şeylerden biri para. Metin2 para kasma konusunda her oyuncuya farklı bir imkan sunuyor. Oyundaki temel para birimi Yang. Oyun içinde konuşmayı kolaylaştırmak için belirli sayıdaki Yang’lara özel isimler verildi. Örneğin;

  • 1000 Yang = 1k
  • 1.000.000 Yang = 1m
  • 100m = 1 Won

Oyun içindeki silahları, zırhları, kalkanları, beceri kitaplarını yani her şeyi para ile almanız gerekiyor diyebiliriz. Aslında oyunu oynarken bu eşyaları elde edebilirsiniz ancak oyunda sağlam bir karakter oluşturmak istiyorsanız, slotlardan düşürdüğünüz eşyaları geliştirmelisiniz. Eşyaları geliştirirken eşyaların yok olabileceğini unutmayın. Tüm bu olaylar doğrultusunda pek çok oyuncu para sıkıntısı yaşıyor. Oyunun başlarında para sıkıntısı çekmeseniz de ilerleyen levellerde ihtiyaçlarınız arttıkça paraya olan ihtiyacınız da artıyor. Metin2 para kasma yolları açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bu yazımızda Metin2 para kasma yollarını size anlatacağız.

Metin2 Para Kasma Yolları Nelerdir?

  • Metin Kesin

Kesildiği taktirde içinden beceri kitabı , taş ve itemler çıkan bir 5. seviye taş grubudur.. İçinden metni koruyan slotlar çıkar. Oyuna başladığınız karakter ile biraz kasıldığınızda başlangıç için güçlü silahlar alabilirsiniz. Örneğin 30 levele gelmiş bir hesap ile 1 levele ait tüm eşyaları alabilirsiniz. 1 level için aldığınız bu eşyaları yan hesabınıza verin ve sürekli metin kesin. Üzüntü Metni ve Dövüş Metni keserek haritayı dolaşın. Metinlerden düşecek olan taşları, beceri kitaplarını ve eşyaları satabilirsiniz. Güzel beceri kitapları ya da efsunlu eşyalar çıkmazsa çok fazla para kazandırmaz. Bu işlemi daha yüksek seviyelerde daha yüksek metin taşlarına karşı da yapabilirsiniz ancak daha zor slotlar ile karşılaşacağınız için zorlanabilirsiniz.

Metin keserek para kasılır mı

  • Madalyon Düşürmek

Oyun ilk çıktığı zamanlar çoğu kişi Maymun Zindanı’nda gün geçiriyordu. Oyunda at sahibi olmak için ve sahip olduğumuz atları geliştirmek için At Madalyonları’na ihtiyaç var. Oyunun ilk yıllarında çok para kazandıran bu eşya artık çok ucuz fiyatlara satılıyor. Artık çoğu kişi bu madalyonları düşürmek için uğraşmıyor.

  • Balık Tutun

Oyunda herkesin merak ettiği konulardan biri balıkçılık. 30. seviyeye ulaşan herkes balıkçılık yapabilir. Balıkçıdan olta ve yem alarak işe başlayabilirsiniz. Oyunun ilk zamanlarında balıkçılık çok daha basitti. Herkesin kendine göre bir taktiği olsa da en çok kullanılan taktik 3 saniye kuralıydı. Karakterimizin üzerinde balık işareti geldiğinde içimizden üçe kadar sayıp oltamızı çekerdik. Çoğu zaman hüsranla biten ilk deneyimler gün geçtikçe daha başarılı hale gelmeye başlıyor. Hem hatalarımızı görüyoruz hem de oltamız geliştiği için balıkları daha kolay yakalıyoruz. Oyunun bugünlerinde ise hileye karşı bir sistem gelmiş durumda. Ufak bir oyun oynuyorsunuz balığı yakalayabilmek için. Küçük bir haritada balık hareket ediyor. Daire içine geldiğinde fareniz ile balığa tıklamanız gerekiyor. Kısıtlı sürede üç kere balığa tıklayabilirseniz balığı yakalamış oluyorsunuz. Balıklardan iki şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. İlk yol olarak balıkları küçük ücretlerle satabilirsiniz. Elinizde çok fazla balık olacağı için güzel paralar kazanabilirsiniz. İkinci yol ise balıkları açmak. Balıkları açtığınız içlerinden istiridye ya da kılçık çıkabiliyor. Bir olasılık da balığın kaybolması. Kılçıkları eşyalarınızı geliştirirken kullanabilirsiniz ya da ihtiyacı olanlara satabilirsiniz. İstiridye ise çok değerli bir eşya. İstiridyeler için de iki yolunuz var. İlk yol direkt ihtiyacı olana satabilirsiniz. İkinci yol ise açıp inci çıkarmaya çalışabilirsiniz. İçerisinde 3 çeşit inci barındırıyor istiridyeler. İstiridyenin boş çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurun.

  • Madencilik Yapın

Oyunda en az bilinen şeylerden biri madenciliktir. Bir kazma alarak madenleri kazabilirsiniz. Bu şekilde cevher elde edebiliyorsunuz. Oyundaki çoğu kişinin merak ettiği ancak yapmadığı bir olay. Madene bir kere tıkladığınızda kendisi otomatik olarak kazıyor ve maden yere düşüyor. Madeni aldıktan sonra tekrar kazmaya başlatabilirsiniz.

  • Boss Kesin

Oyunda patron olarak nitelendirilen bazı slotlar mevcut. Bu patronlardan çok sayıda yang ve değerli eşya çıkabiliyor. Bazı patronlardan sandık da çıkabiliyor. Örneğin Vahşi Uzman‘dan Dolunay Kılıcı, Siyah Yaprak Hançeri veya Geyik Boynuzu Yay düşebilir. Bu şekildeki patronları kesmeniz için karakterinizin sağlam ve eşyalarınızın gelişmiş olması gerekiyor. Patronların seviyesinden alçak olmanız şart diyebiliriz. Örneğin çoğu oyuncu 42 levellik Vahşi Uzman’ı 18-20 levelken kesiyor.

metin2 para kasma yollarımetin2 para kasma

+ Basma Eşyası Satın

Metin2 piyasasında önemli bir yer tutan + basma eşyaları oldukça önemlidir. Geliştirmek istediğiniz eşya için bazı + basma eşyasına sahip olmanız gerekiyor. + basma eşyalarının bazıları oldukça zor düştüğü için fiyatı yüksek oluyor. Oyuncuların sıklıkla kullandığı eşyaları geliştirirken istenilen + basma eşyalarını düşürüp satarsanız önemli bir gelir kapısı edinmiş olursunuz. İkinci köyde + basma eşyası düşürürken seviyenize uygun metinleri de kesebilirsiniz. Ayrıca + basma eşyası düşürürken  Dönüşüm Küresi de düşürme şansınız var. Bu Dönüşüm Küreleri’ni de güzel fiyatlardan satabilirsiniz.

  • Eventlere Katılın

Oyun içinde bazı önemli zaman dilimlerinde eventler yapılıyor. Bu eventlerde normal zamanlar düşmeyen Ayışığı Define Sandığı gibi eşyalar düşebiliyor. Eskiden oldukça değerli olan bu eşya günümüzde biraz daha geride kalsa da hala oldukça güzel paralara satılabiliyor. Oyun içi gerçekleşen Eventleri kaçırmamaya özen gösterin.Bu sayede daha az emek harcayarak etkinliklerden Yang elde edebilirsiniz.Sürekli tekrarlanan ve ödülleri arttırılan etkinlikleri kaçırmamak için düzenli olarak takibini yapmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Türkiye sunucularında Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda, Sevgililer Günü’nde oldukça güzel etkinlikler yapılıyor. 

Metin2 ramazan bayramı para kasma

  • Eşyalara + Basın

Oyun içindeki eşyaların bir “+” değeri mevcut. Bu “+” değerini demircide geliştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken demirci eşyanızı yakabilir. Eşyanızı başarıyla bir üst seviyeye çıkartabilirseniz doğal olarak eşyanızın değeri artmış olur.

Metin2’de Razador’a nasıl gideceğinizi öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı