Yazılım

Yazılım Aktif’in yazılım kategorisi. Yazılım kategorisinde JavaScript, Python, Java, PHP, C#, C++, TypeScript, Shell, C, Ruby gibi bir çok popüler yazılım dillerinin bulunduğu kategoridir. Kategori içerisinde örnekler, kodlar, öğretici ve açıklayıcı içerikler bulunmaktadır. Diğer web sitelerinden farklı olarak sade ve kolay bir anlaşılabilir yazılar bulunduğu için kolay bir şekilde içerikleri anlayabilirsiniz. Yazılım dilleri ile ilgili kod örnekleri öğrenciler için oldukça önemlidir.

Dönemin popüler araçlarından olan yazılım, hayattın büyük bir alanında yer alıyor. Kullandığımız akıllı telefonlar, televizyonlar, oyun konsolları hatta mutfak araç ve gereçleri dahil bir çok elektrikli aletin  yazılım sayesinde çalışıyor. Yazılım hayatın bu kadar içinde olduğu için yazılım hakkında bilgileri sürekli takip etmek için kategorimizdeki konuları takip edebilirsiniz. Kategori içerisinde teknik bilgilerden yanı sıra beyin fırtınası yapabilmeniz ve yazılım hakkında hiç bilginiz olmasa bile kolayca anlayabilmeniz için içeriklerde yer alıyor. Yazılım sayesinde bir çok alanda hayatınızda kolaylık sağlayabilirsiniz bunların en önemli örneklerinden biri trafik ışıklarıdır şehirlerdeki dev karmaşaları  önleyen bu ışıkların çalışmasının arkasındaki önemli etkenlerden biri yazılımdır. Bunun gibi bir çok karmaşayı önleyen mükemmel araçlardan biri ise yine yazılımdır. Yazılım sayesinde hayallerini gerçekleştirebilirsiniz ve Yazılım Aktif’den ise yazılımla hayallerini gerçekleştirmiş kişileri görebilir, yazılım kategorisinde bulunan konuları okuyarak yazılım hakkında olan bilgilerinizin üstüne bilgi katabilirsiniz. İşte sitemizde yer alan bazı yazılım dilleri;

C, Java, Phyton, PHP

C

C yazılım dilleri arasında öğrenilmesi en kolay olan dildir. Eğer yazılıma yeni başlayacak biri iseniz bu çok yönlü ve öğrenilmesi kolay olan ve yüksek seviyeli dil sizin için gerçekten iyi bir başlangıç olacaktır. Sitemizde bulunan C konularını okuyarak yazılım dili hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Java

Java yazılım dili bulunduğumuz dönemiz en popüler yazılım dilidir. Yazılımda bilgi sahibi iseniz bu yazılım dili sizin için idealdir. Sitemizde bulunan  Java konularını okuyarak yazılım dili hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Python

Python ise yazılım dilleri arasında yüksek seviyeli ve basit olan başlangıç için uygun dillerden bir tanesidir. Veri bilimi, derin öğrenme, bulut sistemi için kullanılan ve kullanımı yaygınlaşan eski ve köklü bir yazılım dilidir. Sitemizde bulunan  Python hakkında yazılan konularını okuyarak yazılım dili hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

PHP

PHP’nin üretilme amacı ve PHP’nin gayesi internettir. PHP web sunucularında çalışan oldukça esnek bir dildir. Php programlama dilini kullanarak bir web sitesi veya Google Chrome, Opera, Mozilla, Firefox gibi web tarayıcıları kullanarak aklınıza gelebilen bir çok şeyi gerçeğe dökebileceğimiz dillerden birisidir. Sitemizde bulunan  PHP ile ilgili konularını okuyarak yazılım dili hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siz de yazılım öğrenmeye yazılım hakkında bilgi edinmeye karar verdiyseniz yazilimaktif.com’a girerek yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilir eğitimleri ve örnekleri izleyerek yazılım öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı