Oyun

Zula Sistem Gereksinimleri

Merhaba arkadaşlar bu makalede sizlere Zula sistem gereksinimlerinden ve tahmini FPS değerlerinden bahsedeceğiz. Kısaca hangi sistem ile ortalama kaç FPS alabilirsiniz. Zula sistem gereksinimleri konusunda sorun yaşamayacağınız oyunlardan biri. 

Zula bir FPS oyunu yani Zula’da yüksek FPS değerlerine ulaşabilmek için bize iyi bir işlemci gerekli. Aynı zamanda işlemci kadar iyi olmasa da iyi bir ekran kartı. Zulanın sistem gereksinimlerini aşağıya bakarak bulabilirsiniz. Her sistem gereksinimi için ortalama kaç FPS alacağınızı zaten belirttik. Ortalama bir Ryzen ya da Intel bir işlemci ile bu işlemcilerin yanına ortalama bir ekran kartı oldukça yüksek FPS almanız için yeterli olacaktır.

Zula Sistem Gereksinimleri

Zula bilgisayarları çok fazla zorlayan bir oyun değildir bundan dolayı ortalam bir bilgisayar ile akıcı bir şekilde oynayabileceğiniz bir oyundur. Kısacası Zula’yı oynayabilmek için çok iyi bir sisteme ihtiyacınız yoktur. Eğer amacınız yüksek FPS almak ise işler bu sefer değişebilir çünkü herhangi bir oyunda iyi bir sisteme sahip olmadan yüksek FPS değerlerine ulaşmak kolay değildi. Eğer bilgisayarınız ortalama bir bilgisayar ise birçok kişide olduğu gibi sizin bilgisayarınızda da RAM kullanımı 2GB düşecektir. Kısaca kolay bir şekilde bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz. Şimdi Zula sistem gereksinimlerine geçebiliriz.

zula sistem gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7, 8 veya 10
 • İşlemci : CPU Pentium 4 – 2,4 GHz, / Athlon XP 2500 +
 • Bellek : 2 GB RAM
 • Ekran Kartı : Intel HD /  Ortalam Bir Ekran Kartı
 • DirectX : Sürüm 9.0c
 • Depolama : 1 GB Kullanılabilir Alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8 veya 10
 • İşlemci: CPU Pentium 4 3.0 GHz, / Athlon XP 3000 +
 • Bellek: 4 GB RAM (Önerilen 2×2)
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 2 GB Kullanılabilir Alan

Bizim tahminimize göre minimum sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayara sahipseniz, büyük ihtimalle 30-60 FPS alacaksınız. Eğer önerilen sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayarınız varsa büyük ihtimalle 50-90 FPS alabilirsiniz.

Zula Kaç GB ?

Zulayı rahatça indirip oynayabilmek için sistem gereksinimlerinde de bahsettiğimiz gibi 2-5 GB seviyesinde bir alan size yetecektir fakat zulanın dosya boyutu C: diskinde 4.41 GB olarak gösteriliyor, kısaca asıl ihtiyacınız olan alan 5 GB civarında bir alan gibi duruyor.

zula kaç gb yer kaplar

Zula Tahmini FPS Değerleri

Sisteminize göre tahmin isterseniz yorumlara sistem özelliklerinizi yazabilirsiniz. Ama bizim tahminimiz şu şekilde olacak Intel Pentium bir işlemciye sahip olan 2GB RAM’e sahip olan bir bilgisayar ortalama 30 FPS civarında oyun oynayacaktır. Intel i3-i5 4. ya da 5. nesil işlemcisi olan ve 4-8 GB RAM’e sahip olan bir bilgisayar ise 60-120 civarında bir FPS değerine sahip olacak.

Fakat burada tahmin etmesi çok zor olan ekran kartı da var Zula’da en önemli olan şeylerden bir tanesi ekran kartı fakat çok fazla ekran kartı modeli olduğu için bir tahmin yapamadık. Yani bu FPS değerlerini ekran kartınız oldukça fazla etkileyebilir. Aynı zamanda çözünürlüğünüzde etkili faktörlerden bir tanesi mesela 1920×1080 ekranda oynayan bir oyuncu ile 1024×768 ekranda oynayan birinin FPS değerleri aynı olamaz. Çünkü 1920×1080 ekranda daha fazla piksel olduğundan dolayı işlemci ve ekran kartı daha fazla yorulacaktır. Bu 1 işçinin 3 katlı binayı ve 6 katlı binayı yapmasına benzer 6 katlı binayı tabii ki daha geç yapacaktır 3 katlı olanı ise daha erken.

Zula Nasıl İndirilir?

Zula indirmek için iki farklı platform var. İlk yol Steam, ikinci yol ise kendi sitesi. eğer Avrupa’da yaşıyorsanız Zula’nın kendi web sitesinden indirdiğinizde hata verecektir ve oyunu oynayamayacaksınız. Bundan dolayı Steam’den indirmeniz en mantıklısı olacaktır. Eğer Türkiye sunucularında oynamak isterseniz VPN kullanmanız gerekecek. 

Zula sistem gereksinimleri rehberimizin sonuna geldik. Metin2 Zehir Kılıcı nerede düşer sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı