JavaYazılım

Java Yeni Başlayanlar İçin Örnek Projeler

Java programlama dilinde yeniyseniz, kendinizi geliştirmek için yeni proje fikirleri arıyor ve bulamıyorsanız Java örnek projeler yazımız ile karşınızdayız. Size vereceğim basit fikirler ve kodları ile algoritma mantığınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca sadece verdiğimiz kodlar ile yetinmeyin. Kendiniz programları geliştirmek için fikirler üretin ve bu fikirleri program üzerinde uygulayın.

Java Örnek Projeler

Oyunlar

Oyunların üzerine basarak sitemizde bulunan kodlara gidebilirsiniz.

Sayı tahmin oyunu

Sayı tahmin oyununun mantığı son derece basittir. Bilgisayar 1-100 arasında bir sayı tahmin ediyor ve biz de bu sayıyı bulmaya çalışıyoruz.

Taş, kağıt, makas oyunu

Hepimiz taş, kağıt, makas oyununu oynamışızdır veya duymuşuzdur. Bu klasik oyunu bu sefer bilgisayara karşı oynuyoruz.

Amiral battı oyunu

Amiral battı oyunu da yine bilinen, popüler  bir oyundur. Bu oyunumuzun mantığı yine kolay olsa da önceki paylaştığımız oyunlara göre yazması biraz daha zor kalıyor.

Programlar

programların üzerine basarak sitemizde bulunan kodlara gidebilirsiniz.

Metindeki kelime sayısını hesaplama

Kelime sayısını hesaplama programımızda verilen metindeki boşluk sayısını hesaplayarak buradan toplam kelime sayısını buluyoruz.

Vücut kitle indeksi hesaplama

Vücut kitle indeksi hesaplama programımızda kullanıcıdan aldığımız boy ve kilo değerlerini vücut kitle indeksi hesaplama formülüne sokuyoruz. Çıkan sonuç neticesinde kullanıcının kilosunun durumu yazıyoruz. Eğer normal kilosunun üzerinde ise kaç kilo vermesi gerektiğini, altında ise kaç kilo alması gerektiğini yazdırıyoruz.Atm 

Atm örneği ile basit bir atm ekranı yapıyoruz ve belli işlemler gerçekleştirebiliyoruz. Para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama gibi. Switch case yapısını anlayabilmek için oldukça uygun bir örnek. Ayrıca geliştirmeye çok açık bir örnek. Giriş ekranı yapma, farklı işlemler yapma gibi birçok özellik eklenebilir ve geliştirebilir.

Aşk ölçer

Aşk ölçer uygulaması ile sevdiğiniz kişiler ile aranızdaki aşkı ölçebilirsiniz 🙂 Aslında yapılan hesaplama işlemi bir mantık içermiyor kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Programın mantığı girilen isimlerin uzunluğu ile belli işlemler yaptıktan sonra 1-10 arası bir puan elde etmek.

Basit hesap makinesi

Hesap makinesi oldukça basit bir örnektir. Genelde yeni başlayan herkes bu programı yazmıştır. Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini gerçekleştiren bir hesap makinesi yazıyoruz.

Java dilinde projeler geliştirerek programlama becerilerinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu yazıda bahsedilen “java proje örnekleri” ve “java başlangıç projeleri” sayesinde, Java dili ile ilgili temel bilgi ve becerilerinizi pekiştirebilirsiniz. “Java ile yapılabilecek projeler” arasında yer alan çeşitli örnekler, hem pratik yapmanızı sağlar hem de yaratıcı çözümler üretmenize yardımcı olur. “Java dili ile yapılabilecek projeler” konusunda sunduğumuz fikirlerle, kendi projelerinizi geliştirerek programlama dünyasında sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Projelerinize hemen başlayarak, Java dilinin sunduğu geniş olanaklardan faydalanın ve kodlama yolculuğunuzu daha da ileriye taşıyın.

 

Java örnek projeler yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. İlerleyen yazılarımızda daha fazla örnekler ile karşınıza çıkacağız.
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı