Oyun

CS:GO Corona Virüsten IEM Katowice 2020’ye Darbe!

Bir süredir dünyayı etkisi altına almış olan Corona virüsü CS:GO’yu da etkiledi.Son bir kaç gündür bu sebeple bir çok defa ertelenmiş olan Intel Extreme Masters Katowice 2020 en son alınan kararla tamamen seyircisiz oynanacak.

Corona virüs yüzünden turnuva iptal oluyor

ESL’in resmi IEM sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde: ” Akşam saatlerinde Katowice valisinden aldığımız habere göre büyük çaplı etkinlik düzenleme lisansımız geçici süreliğine elimizden alındı.Bu noktaya kadar resmi izinli olarak etkinliği düzenlemeye hakkımız vardı ki son güne kadar bir çok kez teyit ettirmiştik. Silezyan Valisi Jarosław Wieczorek bir karar bildirerek ESL’in Katowice, Polonya‘da büyük çaplı bir etkinlik yapmasını yasakladı. Bu sebepten dolayı Intel Extreme Masters Katowice 2020 seyircisiz oynanacak. Bu karar aynı zamanda Spodek Arena ve IEM Expo için de geçerli. ESL yerel hükümetin bu kararına tamamen saygı duymakta ve şuan da bütün bilet sahipleriyle, misafirlere ve basın mesuplarıyla iletişim kurma üzerine çalışıyor. Biletler tamamen geri iade edilecek. Turnuva planlandığı şekilde oynanıp yayınlanacak fakat seyirci olmayacak. Bütün hayranlardan ve oyunculardan özür dileriz.”

Görüldüğü gibi resmi açıklama içerisinde sebebinden bahsetmese de bir çok farklı kaynaktan aldığımız haberler Corona Virüs endişesinin bu karara sebep olduğu yönünde.

Güncel kasa açma siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı