Oyun

Valorant Ping Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant ping sorunu oyuncuların en çok sorun yaşadığı problemlerden biri. Bu yazımızda ise Valorant yüksek ping sorunu için çözüm yollarını paylaşacağız.

Valorant Yüksek Ping Sebepleri

Valorant da dahil olmak üzere internet gerektiren herhangi bir online oyunda internet bağlantınızla ilgili bir sorun varsa yüksek ping sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle kablosuz bağlantı ayarlarınız ve VPN ayarlarınız gibi faktörler buna sebep olabilir. Kablosuz olarak internete bağlanan oyuncular genellikle daha fazla problem yaşıyor.

Valorant Ping Düşürme Yolları

  • İnternet hızınızın normal seviyelerde olduğundan emin olun.
  • Wifi yönlendirici ayarlarınızı düzeltin.
  • Wifi’nizdeki Aktif İstemci sayısını sınırlayın.
  • Valorant’ı Görev Yöneticisi’nde “Yüksek Öncelik” olarak ayarlayın.
  • Gereksiz arka plan işlemlerini ve görevlerini sonlandırın.

Valorant ping sorunu nasıl çözülür

Arka Planda İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

İnternet tarayıcıları, Twitch ve Youtube gibi canlı yayın uygulamaları, Spotify gibi müzik uygulamaları veya Discord, TeamSpeak gibi sesli/görüntülü sohbet edebildiğiniz topluluk uygulamaları internetinizi yüksek oranda kullanan uygulamalardır. Eğer güçlü bir altyapıya sahip değilseniz Valorant oynarken yüksek ping değerleriyle karşılaşabilirsiniz. O yüzden bu tarz uygulamaları kapatmak yine yüksek orandaki pinginizi düşürmenize yardımcı olacaktır. Oyun oynarken arka planda şarkı dinlemeniz internetinizi ciddi şekilde etkileyebilir. İnternete kablosuz olarak bağlanıyorsanız evde internete bağlanan diğer cihazların Wifi’sini kapatabilirsiniz.

VPN Uygulamalarınızı Kapatın

VPN uygulamaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça kullanılmakta. Ancak bazen açık unutulduğu için birçok oyunda ve Valorant’ta yüksek ping sorununa sebep olabiliyor. Valorant’ın zaten Türkiye sunucusu olduğu için VPN kullanarak oynamak pinginizi çok yükseltecektir. O yüzden bu tarz VPN uygulamalarınızı kapatmak bu soruna etkili bir çözüm olabilir. VPN uygulamalarında seçtiğiniz yabancı ülkeler nedeniyle Türkiye serverlarına uzak kalabilirsiniz. Bu da yüksek ping almanızın nedeni olabilir.

Cihaz Güncelleştirmelerini Gerçekleştirin

Cihazlara ve oyunlara sık sık güncelleme gelmekte. Bu güncellemeler cihaz performanslarını ciddi bir şekilde etkiliyor. Bazı güncelleştirmeler cihazlarda performans sorunları oluşturabiliyor. Bu durum ortaya çıktığında geliştiriciler hızlı bir şekilde düzeltme güncelleştirmesi yayınlıyor. Bu güncelleştirmeleri düzenli olarak yapmak işinize yarayabilir.

Valorant ping sorunu ve çözüm yollarını sizler için detaylı olarak anlattık. Valorant bağlantı hatası çözümü için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı