Teknoloji

Instagram, Ramazan Ayına Özel Kamera Efekti Oluşturdu1 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısıyla son yılların en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram, Ramazan ayı dolayısıyla bir kampanya başlattı. #İyilikAyı adı verilen bu kampanyaya özel bir de kamera efekti eklendi.

Instagram'ın ramazan ayı efekti

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, yeni kamera efektini yayınladı. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayına özel olarak oluşturulan bu efekt, #MonthofGood ya da Türkçe anlamıyla #İyilikAyı kampanyası dahilinde başlatıldı. Getirilen bu efekt ile birlikte kullanıcılar, Ramazan coşkusunu bu etiketlerle birlikte paylaşabiliyorlar. 

Instagram ramazan ayına özel kamera efektini yayınladı

Getirilen özellikle ilgili açıklamalarda bulunan Instagram Türkiye Stratejik Ortak Yöneticisi Samer Jamal, Ramazan ayında kullanıcıların iyi dileklerini Instagram üzerinden sıkça paylaştıklarını ifade ederek, Instagram bünyesinde her kültürden insanın olduğunu ve bu bağlamda Instagram’ın küresel bir topluluk olduğunu belirtti. Jamal, Ramazan ayının iyilik ayı olduğunu belirterek, iyiliğin büyüklüğünün ya da küçüklüğünün bir öneminin olmadığını, asıl önemli olanın bu iyiliğin bir şekilde gösterilmesi olduğunu belirtti. Böyle bir kampanyayı başlattıkları için mutlu olduklarını ifade eden Jamal, kampanyanın ramazanın sonuna kadar süreceğini ifade etti. 

Kamera efektini kullanmak için hikaye bölümüne girmeniz ve buradan Ramazan ayı efektini bulmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı