Oyun

CS:GO VAC Ban Kaldırma

CS:GO oyuncuları, haksız rekabet ve hile gibi illegal yazılımlar kullandıkları zaman sistem tarafından VAC ban yerler, yani ceza alırlar. Bu olaya itiraz eden kişiler de CS:GO VAC ban kaldırma işlemi ile ilgili geniş aramalar yapmakta. Zaman zaman hile kullanmadan ceza alan  oyuncular da bulunmaktadır. Yani bazı kişiler yanlışlıkla banlanabilir. Oyundan belli bir süre  uzaklaştırma cezası alan oyuncuların cezalarının kaldırılması çok zor ancak imkansız değildir.  Eğer ban cezasını sistem kendi  verdiyse bunun bir çözümü ve geri dönüşü yoktur. Ancak ban cezanızı Overwatch’dan aldıysanız yine de bir ihtimal banınızın kaldırılma ihtimali bulunuyor. Ancak bu ihtimal de kesin değil oldukça az. CS:GO VAC ban kaldırma ile ilgili sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Overwatch Nedir? Overwatch Ban Nasıl Kaldırılır?

Overwatch, CS:GO’nun sadece globale ve globale yakın çok iyi oyuncularına açık olan bir özelliğidir. Yani önüne gelen herkesin overwatch kontrolü yapmasının imkanı yoktur. Valve’nin güvenlik sistemi, çoğu zaman tüm hile uygulamalarını ve yazılımlarını tespit edemeyebiliyor. Valve ise bu tür durumlarda profesyonel oyunculardan destek alıyor. Örneğin rekabetçi maçta bir oyuncunun oynayışından ve hareketlerinden dolayı hile olduğundan şüphe duydunuz ve oyuncuyu raporlarınız. Aynı şekilde oyuncuyu rapor eden sizden başka 1-2 kişi daha olursa raporladığınız şüpheli oyuncu Overwatch sistemine düşer. Overwatch inceleme yetkisine sahip oyuncular da şüphelinin oyun içi görüntülerini  izleyerek hile olup olmadığına dair karar verir. Eğer oynayışınızdan dolayı hile olduğunuzu düşünen profesyonel oyuncular sizi Overwatch üzerinden banladıysa bu banın kalkmasının bir ihtimali var. Cezanızın kaldırılması için Valve’ye ticket oluşturup, bu banın hatalı atılmış bir ban olduğunu söyleyebilirsiniz.

csgo vac ban nasıl kaldırılır

CS:GO VAC Ban Nasıl Kaldırılır?

VAC banınızın kalması için ilk olarak Valve’ye konunun detaylarıyla birlikte bir ticket atmalısınız. Ticket içeriğinde hile kullanmadığınızı, Overwatch tarafından yanlış anlaşılarak ban yediğinizi ve banınızın en kısa zamanda  kaldırılmasını istediğinizi iletebilirsiniz. Bu aşama sonrasında Valve yetkilileri  eğer gerek görürse hesabınızı tekrar bir incelemeye alırlar. Eğer hile kullanmadığınız kesinleşirse VAC banınız kaldırılır ve oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

CS:GO VAC Ban Affı

Valve yönetimi vermiş olduğu ban cezalarında genellikle geri adım atmaz. Belirli aralıklar ile VAC ban affı gelmez.

CS:GO VAC ban nedir sorusunun cevabını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı