Oyun

Valheim FPS Arttırma ve Oyun Ayarları

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyuncuların en büyük problem FPS problemi. Valheim FPS sorunu çoğu oyuncunun problemi. Valheim FPS drop problemi yüzünden savaşlarda anlık donmalar yaşayabiliyor oyuncular. Bu rehberimizde Valheim FPS arttırma ve Valheim grafik ayarları ile ilgili bilgi vereceğiz.

Valheim Kasma Sorunu

Valheim genel anlamıyla basit görünümlü bir oyun gibi duruyor. Valheim kasma sorunu nedeniyle çoğu oyuncu oyundan tam olarak zevk alamıyor.

Valheim oyununda ortaya çıkan ve birçok forum sitesinde çözümü araştırılan konular arasında kasma sorunu yer alıyor. Kasma sorunu için yapmanız gereken bazı çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

  • İnternet bağlantısını kontrol edin.
  • Son güncellemeleri indirin.
  • Ekran kartınızı güncelleyin.

Bu çözüm yollarını kullanarak kesintisiz ve kasmadan Valheim oyununa devam etmeniz mümkün olacaktır. Sorunun düzelmesi adına yapmanız gereken bilgisayarınızın oyun oynamaya müsait olup olmadığıdır. Bazı bilgisayarlar oyun oynamak adına yeterli sürüme sahip olmayabiliyor.

Valheim FPS Arttırma

Valheim, birçok oyunun aksine sabit diskinizde sadece 1 GB’lık yer kaplıyor. Buna karşın oyun performansı olarak grafik kartınız ve raminize çok yük yüklenen Valheim’da, FPS drop yaşayan birçok oyuncu var. Bu yazımızda sizlere Valheim’ı daha akıcı oynayabilmek için yapacağınız “boost” işlemleri anlatacağız.

Aşağıdaki klasöre gidin, (C :)> Program Dosyaları (x86)> Steam> steamapps> common> Valheim> valheim_Data veya oyunun yüklü olduğu sürücüden biri.

“boot” adlı dosyaya sağ tıklayın ve onu Not Defteri veya başka herhangi bir basit metin düzenleyici ile açın.
Bu iki satırı “boot” dosyasının en başına ekleyin.

  1. “gfx-enable-gfx-jobs = 1”
  2. “gfx-enable-native-gfx-jobs = 1”
  3. Değişiklikleri kaydedin ve dosyayı kapatın.

Daha sonra Steam’e girip Kitaplığınızda Valheim’e sağ tıklayın ve ardından Özellikler’i seçin. Genel sekmesinde, Başlatma Seçenekleri kutusuna “-window-mode-exclusive” yazın. Son olarak, Valheim’ı başlatırken Ctrl + Alt + Del tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın, ardından işlem listesinde Valheim’ı bulun, sağ tıklayın ve Ayrıntılara Git’i seçin. Valheim.exe’ye sağ tıklayın ve önceliği yüksek olarak ayarlayın. Oyun her başlatıldığında bu adımın tekrarlanması gerekecektir.

Oyuncular, kare hızında 20-40 FPS‘ye kadar artışlar bildirmiş, ancak herkesin bu düzeyde bir iyileşme görmeyeceği unutulmamalıdır.

Valheim Grafik Ayarları

Valheim’de grafik ayarlarınızı yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Çözünürlük ayarınızı en düşüğe getirirseniz oyun içinde daha fazla FPS alabilirsiniz.

Valheim FPS arttırma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı