Oyun

Valheim Kraken Nerede Bulunur?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunda gemi yapmaya başladığınızda denizaşırı yerlere yolculuğa başlayabilirsiniz. Bu yolculukta Okyanus biyomunu keşfetmeniz muhtemel. Okyanus’ta daha önce görmediğiniz yaratıkları görmeniz muhtemel. Valheim okyanus nerede, Valheim yılan öldürme, Valheim Kraken öldürme gibi konuları bu yazımızda işleyeceğiz.

Valheim Okyanus’a Nasıl Gidilir?

Okyanus biyomu şu anda büyük, boş bir su kütlesidir.  Bu biyoma giren oyuncular bazen bir yılan tarafından saldırıya uğrayabilir.

Suda yok edilen yaratıklar ve tekneler, yağma veya malzemelerin bir kısmının ağırlığa bağlı olarak düşmesine veya batmasına neden olur. Yüzen malzeme örnekleri arasında ahşap ve kupalar, tırnaklar, deriler, madeni paralar bulunur. Dibe batar ve ulaşılamaz hale gelebilir. Okyanus biyomundaki oyuncu ölümleri yüzen bir mezar taşı oluşturur ve tekne envanteri yüzen bir sandıkta saklanır. Tüm sahil ve kıyı şeridinde oyun içinde düşük ve yüksek gelgit simülasyonu var. Geliştirici yol haritasına göre, gelecekteki bir güncellemede genişletilecektir.

Valheim okyanus

Valheim Yılan Nasıl Öldürülür?

Zıpkın ile okyanusta size saldırabilecek olan Serpent (yılan) yaratığını karaya çekmelisiniz. Yılanı Okyanus’un ortasında keserseniz tüm itemlerini alamazsınız fakat zıpkınla karaya çekip kestiğinizde düşen tüm itemleri alabileceksiniz. Yılanın pulu ile oyunun en iyi kalkanlarından birini yapabilir, eti ile yine aynı şekilde en iyi yemeklerden birini yapabilirsiniz.

Yılandan düşen eşyalar oldukça değerlidir ve ilerlemenin nispeten erken bir aşamasında elde edilebilir. Yılan yahnisi ve pişmiş yılan eti, oyundaki en iyi yiyeceklerden bazılarıdır.

Valheim yılan nasıl öldürülür

Valheim Kraken Nedir?

Okyanus’ta gezerken aşağıdaki görseldeki gibi adalar görürseniz bu aslında ada değil, Kraken’dir. Gemiyle yanaşıp üstüne atlayın ve midyeleri kazın. Yalnız çok dikkatli dayanıklılık harcayın çünkü ada sallandığında çökme riski var. Sallantı ne kadar fazla olursa adanın batma oranı o kadar yüksektir. Kazdığınız midyelerden çitin çıkıyor ve bununla zıpkın yapabiliyorsunuz.

Valheim kraken

Kraken, İskandinav mitolojisinden Hafgufa’ya dayanıyor ve oyun, bir ada için yanlış olan büyük bir yaratık olarak orijinal görünümlerine benzer. Ada sadece kabuğudur ve Hafgufa’nın geri kalanı aşağıda yer almaktadır.

Valheim okyanus rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı