Oyun

CS:GO FPS Düşme Sorunu ve Çözümü

Türkiye ve dünya üzerinde bilgisayar oyunu denildiğinde bir çok kişinin aklına gelen ilk oyun CS:GO olmaktadır. Ana konusu rekabetçi olan bu oyunda daha fazla performans alabilmek için FPS değerlerinizin de bir o kadar güzel olması gerekir. Düşük FPS bir oyunda başınıza gelebilecek en kötü olaydır. CS:GO FPS düşme sorunu ve çözümü ile ilgili bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

CS:GO FPS Düşme Sorunu

CS:GO FPS düşme sorunu her oyuncunun karşılaştığı bir olaydır. Bu yazımızda CS:GO FPS düşme sorununun çözümünü inceleyeceğiz. FPS düşüşünün birden fazla nedeni olabilir. Bunlardan ilki internet bağlantısı. Eğer ping sorununuz varsa bilgisayarınızdan tam performans alamazsınız ve FPS dalgalanması yaşarsınız. FPS düşme sorunu yaşamanızın bir diğer nedeni ise bilgisayarınızın güncellemelerinin olmasıdır. Donanım ve yazılım güncellemeleri ile bilgisayarınızı en güncel hale getirebilirsiniz. FPS dalgalanmasının bir başka nedeni ise bilgisayarınızın özelliklerinin yeterince iyi olmamasıdır. Bu bilgisayarlarda yüksek ayarlarda oyun oynamanız zaman zaman FPS drop sorunu yaşamanıza neden olacaktır.

FPS Düşüşü Neden Olur?

Teknoloji ilerledikçe bununla beraber oyunların da özellikleri bir o kadar artmaktadır. Bir çok şirket oyun ile bilgisayar senkronizasyonunu sağlamaya çalışmaktadır. Bunun yanında sizlerin de dikkat etmesi bazı hususlar vardır. İşletim sisteminiz ve oyun içi güncellemeler FPS düşüşünün temel nedenlerindendir.

CS:GO Oyun İçi Ayarlar Nasıl Olmalı?

CS:GO FPS artışının en belirgin görüldüğü yer oyun içi ayarlardır. Oyun içi ayarlarınızı düşürmek FPS miktarınızı belirgin şekilde arttıracaktır.

Oyun içi ayarlarınız ise şu şekilde olmalıdır;

 • Evrensel Gölge Kalitesi: Düşük veya çok düşük
 • Model Detayı: Düşük veya çok düşük
 • Efekt Detayı: Düşük veya çok düşük
 • Gölgeler: Düşük veya çok düşük
 • Çoklu CPU Kullanımı: Etkin
 • Keskinliği Yumuşatma: Kapalı
 • FXAA Yumuşatma: Kapalı
 • Filtreleme Modu: İki doğrusal süzme
 • Dikey Eskitme: Kapalı
 • Hareket izi: Kapalı

Verdiğimiz bu ayarlar en düşük ayarlardır kendi bilgisayar performansınıza uygun olarak özelleştirilmeler yapabilirsiniz.

CS:GO FPS düşme sorunu ile ilgili genel bilgiyi anlattık. Yazıda anlattıklarımızı denedikten sonra hala bir düzelme olmazsa yorum yapabilirsiniz. CS:GO Wallhack kodu ile ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Daha iyi bir oyun deneyimi içi CS:GO kan izi silme yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Bende 180 fps di bugün arkadaşımla vs atarken 10 fps oluyo ve bazen sabit 70 fln eski fps bi türlü alamıyordum. Bu taktikler ile fps tekrar arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı