Oyun

Valheim Hayvan Evcilleştirme Nasıl Yapılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunu oynayanların en çok merak ettiği konulardan biri de Valheim hayvan evcilleştirme konusu. Valheim hayvan evcilleştirme, Valheim domuz evcilleştirme, Valheim kurt evcilleştirme gibi konuları anlatacağız.

Valheim Domuz Nasıl Evcilleştirilir?

Domuzlar oyun başlarında sizin için tehdit sayılabilir. Vahşi olmaları nedeniyle size zarar verebilirler. Bu domuzların öfkesi süreklilik gösterebilir ancak onları evcilleştirebilirseniz size zarar vermezler. Çayır biyomunda pek çok domuz ile karşılaşabilirsiniz.

Valheim domuz evcilleştirme

Öncelikle domuzları kapatmak için çit yapmalısınız. Çit yapabilmek için bolca ahşaba ihtiyacınız varsa. Gerekli ahşabı temin ettikten sonra domuzları yakalamaya başlayabiliriz. Domuzları kendinize doğru çektikten sonra etrafını hemen çitlerle kapatmalısınız. Bu şekilde domuzların kaçmasını engelleyebilirsiniz. Başlangıçta saldırgan oldukları için çitlere zarar verecektir. Bu yüzden ara sıra çitleri onarmalısınız. Domuzların evcilleşmesi biraz zaman alabilir. Aç kalmamaları için onlara havuç, mantar ve ahududu atabilirsiniz. İki adet evcil domuzunuz varsa bir süre sonra yavru bir domuz oluşacaktır. Domuzlar ateşten korktukları için etrafına ateş koymamaya özen gösterin. Etrafında ateş olan domuzların evcilleşmesi yavaş oluyor ve kaçıyorlar.

Valheim Kurt Nasıl Evcilleştirilir?

Kurtlar oyun başında karşılaşacağınız türler değil. Dağ biyomunda yaşayan kurtlar ile karşılaşmanız için önce gelişmeniz ve keşfe çıkmalısınız. Dağ biyomunda bulunan kurtların hasarı oldukça fazla. Ayrıca dağda soğuktan donma tehlikeniz mevcut. Valheim kurt evcilleştirmek için biraz daha uğraş vermenizi istiyor. Kurda yaklaşarak dikkatini çekmelisiniz. Daha sonra kalkanınız sayesinde onu yaşadığınız yere götürmeyi deneyebilirsiniz. Bir başka yol ise zıpkın ile kurdu vurmak. Zıpkın ile yakaladığınız kurdu yaşadığınız yere götürebilirsiniz ve etrafını kapatabilirsiniz. Kurt yakalarken canınızın ve savunmanızın çok olmasına özen göstermelisiniz. Kurtları beslemek için çiğ et kullanabilirsiniz. Çiğ et kullanarak evcilleştirdiğiniz kurtlar ileride sizin en büyük dostlarınız olacak. Evcilleşmiş olan iki adet kurt ilerleyen sürelerde size yavru kurt verecektir.

Valheim kurt evcilleştirme nasıl yapılır

Kurtlar portaldan geçemezler. Yani uzak bir yere gidecekseniz onları geminize koymayı deneyebilirsiniz. Şu an için kurtları gemiye bindirme gibi bir özellik yok ama kurtların arkasına geçerek onları ittirebilirsiniz.

Valheim hayvan evcilleştirme rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı