Oyun

Valheim Zırh Nasıl Yapılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Valheim zırh yapma rehberimiz sayesinde kendinizi yaratıklardan koruyabileceksiniz.

Valheim Zırh Yapma

Kendinize tunik, miğfer, pelerin, balta gibi eşyaları yapabilmek için öncelikle tezgaha ihtiyacınız var. Tezgahı kullanabilmek için bir ev yapmalısınız ve evin içine tezgah kurmalısınız. Tezgah sayesinde elinizde olmayan eşyaları yapabilir, gerekli malzemeniz varsa eşyaları yükseltebilir ve sağlamlığı azalan eşyaları onarabilirsiniz. Gece yaratıklardan korunmak için evin etrafına çit yapmayı da ihmal etmeyin.

Valheim zırh yapma

Oyunun başlangıcında henüz kurulmamış bir medeniyette buluyorsunuz kendinizi. Çevredeki ağaçları keserek ahşap elde etmeye çalışıyorsunuz. Ağaç diplerindeki ahududuları toplayıp yiyebilirsiniz. Bu ahududuları yemeniz size sağlık verecek. Etrafta dolaşan geyik ve domuzları da unutmayalım. Geyikler sizden korkup kaçabilir ancak domuzlar vahşidir ve size saldırır. Domuzları ve geyikleri öldürerek deri kalıntısı, çiğ et ve geyik derisi kazanabilirsiniz. Geyik dersini kullanarak kendinize zırh, pantolon ya da tunik yapabilirsiniz. Bu savunma eşyaları ile alacağınız hasarı en aza indirmeye çalışabilirsiniz. Oyun başlarında deri giysiler size yeterli olacaktır ancak Kara Orman ile tanıştığınızda bu zırhlar işe yaramayacaktır. Kara Orman’ın keşfedilmemiş yerlerinde Trol olarak adlandırılan yarı patron bulabilirsiniz. Bu Trol’ü öldürerek deri ve sikke elde edebilirsiniz. Trol derisini kullanarak kendinize daha güçlü zırhlar yapabilirsiniz.

Valheim‘de tüm zırhları takarsanız set bonusu da kazanırsınız. Çağları atlayarak bronz, demir, kurt zırhlarını da yapabilirsiniz. Bronzu ve demiri kullanabilmek için öncelikle oyundaki gelişmeleri takip etmeli ve gelişiminiz için gerekli yapıları kurmalısınız. Valheim zırh yapma konusunda çok fazla çeşitlilik sağlamasa da eski çağlarda yaşadığımız düşünüldüğünde bu büyük bir sorun değil. Normal bir gelişim sürdürürseniz 20 zırh ile oyun başlangıcında çoğu şeyi yapabilirsiniz.

CS:GO açılmama sorunu ve CS:GO tepkisizlik sorunu için yapmanız gerekenleri anlattık. CS:GO Danger Zone rankları için bu yazımızı okuyabilirsiniz. CS:GO Vac hatası ve çözümü için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı