Oyun

Valheim Şalgam Nerede Bulunur?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunun ilerleyen zamanlarında çiftçiliği keşfetmeye başlayacaksınız. Çitfçiliğe başladıktan sonra şalgam tohumu ve şalgam güveci yiyeceklerinin ismini duyacaksınız. Valheim şalgam tohumu ne işe yarar, Valheim şalgam güveci nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur?

Şalgam tohumları Bataklık biyomunda bulunur. Şalgam tohumları bir saban kullanılarak ekilebilir ve şalgama dönüşürler. Çiğ şalgam yenilebilir değildir, ancak şalgam güveci yapmak için kullanabilirsiniz.

şalgam tohumu nerede bulunur

Valheim Şalgam Güveci Nasıl Yapılır?

Şalgam güveci, 1 çiğ et ve 3 şalgam ile kazanda yapılır. Tüketildiğinde 1600 saniyeliğine 50 sağlık ve 50 kondisyon sağlar.

şalgam güveci nasıl yapılır

Şalgam bahçenizi kurduğunuzda, nihayet sürdürülebilir bir yiyecek kaynağına sahip olacaksınız. Ancak, meyveler ve meyvelerin aksine, sağlıklı olmak için bir şalgam yiyemezsiniz. Bunun yerine, onları Valheimdeki en iyi şifalı tariflerden biri olan Şalgam Güveci yapmak için kullanabilirsiniz.

Şalgam sadece yemeniz için değil, aynı zamanda hayvanlarınızın beslenmesine yardımcı olmak için de faydalıdır. Onları evcilleştirmek için şalgamları yaban domuzlarına besleyebilirsiniz. Yaban domuzu şalgamı yemeye başladıktan sonra biraz karmaşık olan evcilleştirme sürecine başlayabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz yerde şalgam yetiştiremeyeceğinizi de unutmayın. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, belirli bitkileri yetiştirmek için uygun iklim ve koşullarda olmanız gerekir. Valheim’de, Dağ biyomunun soğuk havasında ve kayalık topraklarında şalgam yetiştiremezsiniz. Aksi takdirde, tohum ekilmeden önce toprağın ekilmesi gerekir.

Valheim Saban Nasıl Yapılır?

Valheim saban yapmak oldukça kolaydır. Saban, 5 ağaç kütüğü ve 5 bronz ile yapılır. Toprağı işleyerek tarım yapmanıza olanak sağlar.

Valheim saban yapma

Valheim şalgam rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı