Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord Düzenli Para Kazanma Yolları

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda en önemli şeylerden biri para kazanmak. Para kazanmanın pek çok yolu var. Ancak para kazanırken düzenli gelirinizin olması gerektiğini unutmayın. Tek seferde toplu para kazanmak yerine günlük olarak pozitif geçirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Günlük değişimde kardaysanız ilerisi için çok sağlam adımlar atıyorsunuz demektir. Mount & Blade II: Bannerlord düzenli para kazanma yollarını sizler için inceledik.

Bannerlord’da Nasıl Para Kazanılır?

Mount & Blade serisinin ikinci oyunu olan Bannerlord, güzel savaş dinamikleriyle oyuncuları büyülemiş durumda. Savaşlarda galip gelmek için bolca askere ihtiyacımız var. Bunun için ise oyundaki para birimi olan dinara ihtiyacımız var. Başlangıçta herkes savaşlar yaparak para kazanmayı hedefliyor. Bir kısım ise köylülere saldırmayı, köyleri yağmalamayı düşünüyor. Ancak bunların hepsi geçici çözümler, bize para değişiminin pozitif olması lazım. Bunun için kendimize Bannerlord’da para nasıl kazanılır sorusunu sorduk ve yöntemleri listeledik.

Bannerlod para kazanma yolları

Ticaret Yapın

Bannerlord’da görevler olsun, turnuvalar olsun birçok sebep için bir yerden bir yere gidip duruyoruz. Bazen haritanın bir ucunda diğer ucuna gittiğimiz bile oluyor. Bu durumu bir avantaja çevirip ticaret yapabilirsiniz. Bir şehire veya köye gidip ticaretteki eşyalara bakarken mouse’u ürünün üstüne getirdiğinizde bazı ürünler için size ticaret söylentileri söyler. Bu söylentilerden yola çıkarak A şehrinden 10 dinara tahıl alıp B şehrinde 18 dinara satabilirsiniz. Tahıl başına 8 dinar kazanmak, toplama vurduğumuzda güzel bir kar yapar. Zaten o yolu alacaktınız, bu sayede kar etmiş oldunuz.

Kervanlar Kurun

Bannerlord’un geçtiği çağda, kervanlar ticaretin direğiydi. Oyunda da bu çok güzel aktarılmış. Kervanlar kurarak geniş bir ticaret ağı oluşturabilirsiniz. Bunun için gereken şeyler, bir yoldaş ve 15.000 dinar. Öncelikle kendinize hedef bir şehir belirleyeceksiniz. O şehrin bulunduğu krallıkla savaşa girmeyeceğinizden emin olun, bu sizi olumsuz etkiler. Ardından şehirdeki “Yün Dokumacısı” gibi tüccarlardan biriyle konuşun ve orada kervan kurun. Kervanın başına atayacağınız yoldaşın ticaret levelinin yüksek olması artınıza olacaktır. Kervanınız bir süre gelir getirmeyecek, para kaybettirecektir. Birkaç gün sonra ise para kazandırıp kara geçirdiğini göreceksiniz. Kervanların sayısını arttırarak kar miktarını arttırabilirsiniz.

Dükkan Açın

En iyi para kazanma yöntemi olan dükkan açma kısmına geldik. Dükkan açmak, daha doğrusu hazır haldeki dükkanı satın almak sizden hiçbir gider çıkmadan sürekli kar getirmesine neden olur. Kervanlarda bile asker gideri varken, dükkanların hiçbir gideri yoktur. Ayrıca dükkan açtığınızda başına bir yoldaş koymanıza gerek yok, çalışanları zaten var. Dükkan açmak istediğiniz şehre gidip tur attığınızda, gördüğünüz bir dükkanın içine girerek “Dükkan Çalışanı” ile görüşeceksiniz. Ona dükkanı satın almayı istediğinizi söyleyerek satın alacaksınız. Çalışan size dükkanın yeni yönetimde ne üretimi yapacağını soracak. Benim tavsiyem aynı işe devam etmeniz ancak bunu değiştirerek farklı ticaretler de yaptırabilirsiniz. Unutmayın ki, o şehir düşmanlarınızın eline geçtiğinde dükkanınız kapanacak ve size bir ödeme yapılmayacaktır.

 

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı