Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord Nüfuz Nedir?

Mount & Blade II: Bannerlord oyunu çıktı ancak hala bilinmeyen ve merak edilen pek çok şey var. Oyunda onlarca dinamik var. Nüfuz da bunlardan biri. Bugün sizlere Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki nüfuz ile ilgili bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

mount and blade 2 bannerlord güncelleme

Nüfuz Nedir?

Nüfuz, söz geçirme gücüdür. Herhangi bir konuda bir şeyin yeterliliğine herkesi inandırarak bir kişinin kendine sağladığı otorite olarak da adlandırabiliriz. 

Nasıl Nüfuz Kazanılır?

Oyundaki kolay halkalardan biri olan çapulculara saldırarak, garnizona asker bağışlayarak, orduyla birlikte savaşarak, diğer lordlara saldırarak ve tutsakları bağışlayarak nüfuz elde edebilirsiniz. Bildirim kısmında ordu kurulduğunda mesaj alıyorsunuz. Ordulara gidip katıldığınızda gün başına nüfuz kazanırsınız. Ayrıca ordudakilerle ilişkinizi de geliştirebilirsiniz. Köy, kale veya şehir sahibi olursanız mülk başına +1 asker ve nüfuz kazanabilirsiniz. Hanlardan, yanınızda savaşacak yoldaşları altın karşılığı grubunuza katabiliyorsunuz. Bu yoldaşların kendi birliklerini toplamalarına izin verirseniz bu sizin klanınızın şanını arttıracaktır ve bu yolla nüfuzunuzda artış sağlayabilirsiniz. Karakterinizin ‘Sosyallik‘ kategorisindeki becerilerini arttırmanız, nüfuz puanını (Influance) etkiler. Sosyalliği geliştirmek için görev yapmalı, lordlar ve kralınız ile iyi geçinmelisiniz.

Nüfuz Ne İşe Yarar?

Nüfuz, söz geçirme gücüdür. Bir şeyde ya da bir olayda karşıdaki kişiye söz geçirmektir. Nüfuz, oyunda çeşitli şekillerde kazandığınız bir sosyal puandır. Nüfuzu krallık içindeki saygınlık olarak düşünebiliriz. Nüfuzunuzu arttırarak kendimizi geliştirebilirsiniz. Nüfuzunuzun yüksek olması, size derebeyleriyle ilişkilerde ve yemin ettiğiniz hükümdar toprak bahşederken en önemli etkendir. Eğer nüfuz puanınız düşük ise bu; muhtemelen toprak alamayacağınız anlamına geliyor. Nüfuzunuz arttıkça alınan kale veya şehirlerin size verilme ihtimali de artar. Yeteri kadar nüfuzunuz yoksa alınan kalelerin kime verileceği hakkında oy kullanabilirsiniz. Savaşa giderken nüfuzunuzu kullanarak yanınıza asker çekebilirsiniz. Bu sayede güçlü bir ordu toplayarak daha başarılı saldırılar yapabilirsiniz.

Kısacası,

Yüksek ise;

Derebeyliklerle aranız iyi olur,Yemin ettiğiniz hükümdar yeni topraklar bahşederken nüfuza bakıyor.

Düşük ise;

Söz geçirme olasılığınız çok zor, hükümdar sizi devletten kovabiliyor yada size verdiği mülkleri geri alıyor.

Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hocam teşekkürler rehber için ama biliyorsun oyun çok detaylı.Örneğin köy ve kale sahibi olursanız dediğinde bunu linkleyerek wiki gibi bir sistemle bannerolord için aranılan site olup her türlü merakımızı çözebileceğine inanıyorum.Emeğine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı