Oyun

Online Soccer Manager (OSM) Küçük Takım Taktikleri

Bugünkü yazımız yine Online Soccer Manager üzerine olacak. Bugün küçük takımlar ile büyük başarılar yakalamanın yollarını göstereceğiz. OSM oyununda büyük takımlar ile hedeflere kolayca ulaşılabiliyor ancak oyun zevk vermiyor. Küçük takımlar ile bu işleri yapmaya çalışmak hem daha zor hem de daha keyifli geliyor birçoğumuza. Bu hedefe ilerlerken bir taktiğimizin olması gerekiyor. Taktiğimizi oturtunca çoğu takımda başarılı oluyoruz. Doğru transfer politikası da hedeflerimize ulaşmamızda bir etken. OSM küçük takım taktikleri konulu yazımız başlıyor.
OSM küçük takım taktikleri
Örneğimizde Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’u ele alacağız. OSM küçük takım taktikleri konumuzda sadece temsili bir takım seçtik. Kulübün hedef sırası için “küçük takım taktiği” diyoruz.
Antalyaspor’un hedefi 10. sıra. 44,8M değerindeki kadrosuyla bu hedefe ulaşabilecek durumda ancak biz daha fazlasını isteyerek bu takımı şampiyonluk potasına sokmak için çabalayacağız.
Bu hedef doğrultusunda ilk yapacağımız şey vasat oyunculardan kurtulmak olmalı. Kadroda kullanmayacağımız pek çok oyuncu mevcut. Bu oyuncuları satarak transfer için fon elde edebiliriz. Hangi mevkide fazla oyuncu varsa o mevkiyi boşaltmak daha doğru olacaktır.
Şampiyonluğa oynamayan takımları yönetiyorsanız orta saha sizin için çok önemli olacaktır. Orta sahayı kalabalık tutmak her zaman avantajdır. Orta saha üstünlüğünü elinize geçirirseniz maçı kazanırsınız.
Orta sahada kalabalık olmak için birden fazla diziliş var. Orta sahayı kalabalıklaştırırken defansı azaltmamak çok önemli. Bu kriteri de ekleyince elde 2 diziliş kalıyor. İlk olarak 4-5-1 dizilişinden bahsedelim. 5 orta sahanın 3 tanesi defansif özellikte. Kadronuzdaki oyunculardan 3 tanesinin defans özelliği gelişmiş olmalı. Ancak bu dizilişin çok defansif olduğu görüşündeyim. Bu yüzden size asıl tavsiye ettiğim diziliş 4-2-3-1. Bu dizilişte 2 adet defansif orta saha, 3 adet ofansif orta saha var. Daha dengeli bir diziliş diyebilirim.
Diziliş: 4-2-3-1
Oyun stili : Kaleyi görünce vur
Markaj: Alan savunması
Ofsayt tuzağı: Hayır
Çizgi Taktikleri: Forvet, orta sahayı destekle. Orta saha, forveti destekle. Defans, bekler ileri geri.
Mücadele: Agresif
Baskı: Rakibe yakın oyna (%65)
Stil: Ofansif: (%60)
Tempo: Yüksek hızda paslaşma (%65)
Tempomuzun yüksek olması oyuncularımızı yorabilir. Kadroda yeterince yedek oyuncumuz yoksa tempoyu biraz düşürmekte fayda var.
Güncel CS:GO rulet siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı