Oyun

CS:GO Faceit Nedir ve Nasıl Oynanır?

CS:GO oyuncularının merak ettiği bir sistem var, Faceit. CS:GO Faceit nedir, CS:GO Faceit nasıl oynanır? Faceit, başta Dota 2 ile  CS:GO olmak üzere, birçok E-Spor oyununda rekabetçi oyun oynamak amacıyla kurulmuş bir PUG platformudur. Tamamen ücretsiz bir şekilde kendi rekabetçi sisteminde eşleşebilmenize olanak sağlar.

Faceit Nasıl Kayıt olunur?

 • Kayıt olabilmek için atmanız gereken İlk adım kütüphanesinde Counter Strike Global Offensive oyunun ekli olduğu bir Steam hesabı bulmak.
 • Steam hesabı edindikten sonraki İkinci adımda faceit.com sitesine girin. Bu site üzerinden sitede yer alan Faceit Kayıt Olma Sayfasına gidip bu sayfanın sağ üst kısmında bulunan  “Sign up” butonuna tıklayın.
 • Sonraki üçüncü aşamada tüm üyelik platformlarında da olduğu gibi karşınıza, e-mail adresinizi girmenizi isteyen bir ekran açılır. Bu  çoğu üyelik platformlarında karşılaşılan bir durumdur.
 • E-mail adresinizi girip e posta adresinizi onayladıktan sonra artık diğer aşamada sizden isim, soy isim, doğum tarihi gibi diğer kişisel bilgileriniz istenir. Bunların da girişini yaptıktan sonra kayıt olma aşamasını tamamlamış olursunuz
 • Kayıt olma işleminden sonra Faceit platformunun arayüzünde oynayacağınız oyunlar çıkar. Oynamak istediğiniz oyunu burada seçip Steam ile ilgili giriş yap butonuna basarak Steam hesabınızı Faceit platformuna bağlamanız gerekir.
 • Bu aşamadan sonra son adım olarak abonelik üye seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçtikten sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

CS:GO FPL Nedir?

Faceit Pro League yani Faceit Pro Ligi’nin kısaltmasına verilen isimdir. Bu noktaya gelmek sanıldığı kadar kolay değildir. Buraya çıkabilmek için ya Faceit yetkilileri tarafından davet almalısınız, ya da FPL-C’de çok ciddi bir başarı elde etmiş olmalısınız. FPL-C’ye çıkabilmek için de 10. seviyede çok üstün performans gösterip aylık ligde derece yapmış olmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmeniz için maalesef başka bir alternatif bir yol bulunmamaktadır.

CS:GO Faceit Maça Girmek

Rekabetçi maça  girmek için ekranın sol tarafında bulunan “Matchmaking” kısmından seçim yapmalısınız. İsterseniz solo olarak, yani tek başınıza girebilir, isterseniz de hemen bir oyun grubunuzu kurarak 2 veya daha fazla kişi olarak da girebilirsiniz. Oyna tuşuna basacakken, sizden aylık sıralama seçmenizi isteyecektir. Bunun ücretsiz hesap planında yani sizin planınızda bir önemi yok, boş olanı kısmı seçebilirsiniz.

CS:GO Faceit nedir, Faceit rank sistemi

CS:GO Faceit Ping Sorunu

CS:GO çoğu Türk oyuncu için pingli bir oyun olmuştur. Counter Strike Global Offensive’de çeşitli ping düşürme yöntemleri bulunuyor. Haberimizden yer alan CS: GO ping düşürme kodları 2021 aracılığı ile oyunu pingsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

 • Kablolu bağlantı kullanın,
 • Güvenlik yazılımını devre dışı bırakmayı unutmayın,
 • Steam güncellemelerini devre dışı bırakın,
 • Arka plandaki indirmeleri mutlaka kapatın,
 • DNS kullanmayın.

CS:GO Ping Düşürme Kodları

 • Steam üzerinden CS:GO Özellikleri’ne girin,
 • Genel tabının altındaki Başlatma Seçeneklerini Ayarla seçeneğini tıklayın.
 • Açılan pencereye aşağıdaki komutları girin
 1. rate 786432
 2. cl_updaterate 128
 3. cl_cmdrate 128
 4. cl_interp 0
 5. cl_interp_ratio 1
 6. cl_predict 1
 7. cl_predictweapons 1
 8. cl_lagcompensation 1

CS:GO Faceit nedir ve CS:GO Faceit nasıl oynanır yazımızın sonuna geldik. CS:GO VAC ban kaldırma ile ilgili sorularınız için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı