Oyun

Valorant Teknik Sorunlar ve Çözümleri

Bu makalede yeni nesil güzide oyunlardan biri olan Valorant’ın birkaç teknik sorunlarına değineceğiz. Valorant beta başladığından beri bir takım teknik sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Eğer bir hata kodu aldıysan, yanında bir de numara göreceksin. Beta sürecinde olan valorant hataları ve çözümlerini bu yazımızda güncel olarak takip edebilirsiniz. Valorant teknik sorunlar ve çözümlerini bulabilirsiniz.

Valorant bilindiği üzere RIOT Games tarafından piyasaya sürülen oyundur. Hile koruma teknolojisinde ise VANGUARD devreye girmektedir. Oyunun hile koruma teknolojisi ise CS:GO gibi oyunlara nazaran oldukça güçlü, aynı zamanda donanımsal imzaya dayanan bir sistem kullanılmaktadır. Bu hile sistemi güçlü olmasıyla beraber birkaç arızayı da beraberinde getirmektedir. Eğer oyunu düşük ayarlarda oynayıp arka planda da oyunun grafiklerini dinleyen bir yazılım çalıştırırsanız, oyun girdiğiniz dereceli maçlarda anında hile bulundu diyerek kapatır ve sizi de oyun dışı eder. Bu ufak bir hatadır lakin son güncellemede düzelmiş olması gerekiyor.

Bununla kalmayıp son nesil sistemlerde ise FPS düşüşü ve performans sorunu meydana gelmekte. Bunun için yapılacaklar şunlar;

  • Eğer dizüstü / notebook kullanıcısıysanız, Ekran Kartı VRAM ayarlarınızdan emin olun. low, medium, high seçeneklerini ona göre seçiniz.
  • Bilgisayarınızın güç modunu Yüksek Performans yapın.
  • Notebook kullanıyorsanız, bataryanızı çıkarıp şarjda oynayın. Hem bataryanız bozulmaz hem sistemi zorlamamış olursunuz.
  • AMD Marka ekran kartlarında Radeon Software üzerinden ekran kartınıza yönlendirin. Böylece işlemci üzerinden grafikleri oynamak yerine harici ekran kartı üzerinden oynayabilirsiniz.

Birkaç terim ile hem performans hem çıkan hataları da göstermiş olduk. Oyun her ne kadar güncel olsa bile, bazı maplerde Glitch sorunları gözüküyor. Bu sorun ise tamamen kullanılan CPU ile alakalıdır. CPU yükü dengeleyemediği takdirde 3D nesnelerin çözümlemesini tam olarak yapamaz. Ek yardımcı olarak GPU devreye girer ancak GPU gücü zayıf kaldığı halde Glitch dediğimiz ilginç hatalar gözükür. Bunu da günümüz oyunlarında AIM ve WallHack gibi hilelerde kullanırlar. Aynı şekilde SpeedRunner’lar bu Glitch ve bugları sürekli kullanırlar. Split Map’inde derecesiz 11 skor yapan takımdaysanız, Jett’in elindeki tabanca 3 saniyeliğine bıçak gibi olacaktır. Sonra tabanca haline gelecektir. Asla çözülemeyen bir bug’dır. Genellikle ping artışında meydana gelir.,

Günümüzde teknoloji çok yaygın olsa da çevremizde insanların evinde ve iş yerlerinde bilgisayar gibi makinaların olduğunu görebiliyoruz. Bu insanlardan birkaç tanesi kafa dağıtmak ya da para kazanmak gibi amaçlar için oyun oynarlar. Oynanan oyun pek önemli olmasa bile oyun içerisinde oynayış şekilleri oldukça önemlidir. Oyunu her oynayamayan insan sinirlenip hile, saldırı, hack gibi terimler taşıyan kötücül işlemler kullanırlar. Bu işlemleri kullandıklarından dolayı sorunsuz olan oyunda gözümüze hata olarak gözüken şeyler aslında onların yaptığı oyun dışı hareketlerdir.  Oyunlarda bu tip insanları görüp sizin de bu insanlar gibi hile ve benzeri yollara başvurmanız etik davranış değil. Aksine, kendinizi geliştirip iyi bir skor alıp tanınabilir ya da gururla düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Oyun oynamak hile yapmak değildir. Aksine oyun oynamak gerçek hayattaki gibi dostlarınızı korumak, kendiliğinizi oraya yansıtmaktır.

Valorant teknik hatalar ve çözümlerini sizler için inceledik.

Valorant teknik sorunlar ve çözümlerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

KOD NO ANLAMI ÇÖZÜMÜ

4

Görünecek ismin geçersiz. Riot Hesabı’nla ilgili bir sorun var. Onu buradan değiştirebilirsin.

5

Hesap başka yerde oturum açmış durumda. Tüm cihazlardaki oturumunu kapatmalısın.

7

Oturum hizmetine bağlanılamıyor. Hesabın askıya alınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen e-postanı kontrol et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Ayrıntılı bilgi için VALORANT Discordu’nu ve Destek Sitesi duyurularını kontrol etmeyi unutma.

8 – 21

Riot İstemcisi’ne ilişkin sorunlar. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

29

Bu, ağ bağlantısına ilişkin bir sorun. Lütfen güvenlik duvarının VALORANT’a izin verdiğinden emin ol. Daha detaylı talimatlar için buraya bakabilirsin.

31

Oyuncu adı bilgisine ulaşılamıyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

33

Riot İstemcisi işlemi kapatıldı. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

43

Bir sistem süre aşımına uğradı. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

44

Vanguard devreye girmedi. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.

45

Vanguard’ı yeniden başlatman gerekiyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard’ı kaldır ve VALORANT’ı yeniden başlat.

46

Platform kullanılamıyor. Bu duraklatma, mühendislerimizin çalışabilmesi için planlı olarak yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar dene.

49

Sohbet başlatılamadı. Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

50

Sesli sohbet başlatılamadı. Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

51

Grup oluşturulurken bir hata oluştu. Grup Sistemi’yle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

52

Oyuncuların beceri bilgilerine ulaşırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

53

Riot İstemcisi sohbetine ilişkin sorunlar. Riot İstemcisi sohbetiyle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

54

İçerik hizmeti hatası. VALORANT, içeriğini yükleyemedi. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

55

Uygulama Onarım Yöneticisi Başlatma Hatası (ApplicationRepairManagerInitFailure) Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinle ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorsan, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.

56

Yasal Veri Başlatma Hatası (LegalInfoInitFailure) Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinle ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorsan, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.

57

Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure) Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinle ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorsan, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.

58

RSO Doğrulama Hatası (RSOValidationFailure) Riot İstemcisi’ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası’ndaki makalelere göz at. İstemcinle ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorsan, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.

59

Oturum Açma Sırası Hakkı Yakalama Hatası (LoginQueueFetchTokenFailure) Oturum açmayla ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat ve Destek Sayfası’ndaki yardım makalelerine göz at.

60

Yama Başlatma Hatası (PatchInitFailure) Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

61

VALORANT’tan uzaklaştırıldın. Uzaklaştırmalar hakkında daha geniş bilgiyi buradan edinebilirsin.

62

Ping Ölçülecek Oyun Modülü Yok Hatası (NoGamepodsToPingFailure) Bağlantınla ilgili ters giden bir şeyler var galiba. İstemciyi yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

63

Yönetici Silindi (ManagerDeleted) Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

64

Oturum Erişimi Hatası (SessionFetchFailure) Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi’ni yeniden başlat.

Valorant Diğer Hatalar

Eğer burada yazmayan bir hata kodu alıyorsanız veya farklı bir sorun yaşıyorsanız, lütfen yorumlar kısmından bunu bize bildirin, size yardım etmek için bekliyor olacağız. Valorant teknik hatalar ve çözümlerini bu yazımızda güncel olarak takip edebilirsiniz.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz. En iyi drop veren CS:GO kasa açma siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı