Oyun

Valheim Gemi Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Bulunduğunuz karada tüm madenleri kullandıysanız ve keşfedilecek yer kalmadıysa küçük bir maceraya çıkmak isteyeceksiniz. Karakterlerimizin yüzme yeteneği oldukça düşük olduğu için çok fazla uzağa yüzemezsiniz, eğer denerseniz ölürsünüz. Bu yüzden gemiye ihtiyacınız olacak. Valheim gemi kullanımı, Valheim gemi geliştirme, Valheim gemi yapımı gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Valheim Tekne Yapımı

Yelken açarak yeni keşifler yapmak için bir tekne üretmeniz gerekiyor. Oyuncular, daha iyi malzemelere ve geliştirilmiş bir çalışma tezgahına sahip olduktan sonra inşa edilebilecek daha büyük ve daha iyi gemiler olsa da, tekne erken keşif için harika bir alternatif. Valheim gemi yapımı için güzel seçenekler sunuyor. Gelişme düzeyinize göre farklı gemiler yapabilirsiniz.

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Valheim denizcilik alanında iyi çalışılmış bir oyun. Oyunda üç çeşit gemi var. Bu gemiler gittikçe daha kaliteli olmakta. Gelişmiş gemilerde depo olduğu için ışınlanamayan eşyalarınızı denizcilik yoluyla götürebilirsiniz. Valheim gemi yapımı rehberi sayesinde kolayca gemi yapabileceksiniz.

Valheim Sal Nasıl Yapılır?

Valheim’de ilk kez bir tekne inşa ediyorsanız, bir sal inşa etmelisiniz. Sal, oyunun başlarında ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Aşağıdaki farklı gemiler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve Valheim’deki her teknenin nasıl üretileceğini öğrenebilirsiniz.

Valheim gemi nasıl kullanılır

Sal yapmak için gerekli malzemeler:

 • x20 Ahşap
 • x6 Deri hurdası
 • x6 Reçine

Karve yapmak için gerekli malzemeler:

 • x30 İnce ahşap
 • x10 Geyik derisi
 • x20 Reçine
 • x80 Bronz çivi

Long Ship yapmak için gerekli malzemeler:

 • x100 Demir çivi
 • x10 Geyik derisi
 • x40 İnce ahşap
 • x40 Eski ağaç kabuğu

Valheim Gemi Malzemeleri Nereden Bulunur?

Sal yapmak için gereken malzemeleri ilk biyomda kolayca bulabilirsiniz. Ağaç keserek ahşap sahibi olabilirsiniz. Kara Orman’daki yaratıkları keserek ya da ağaç keserek reçineye sahip olabilirsiniz. Deri hurdaları için domuz öldürebilirsiniz.

Valheim Gemi Nasıl Kullanılır?

Üretim tamamlandığında, gemiyi suya yelken açmaya hazır hale getirmek için sol tıklamanız yeterli. Eğer gemi karaya oturursa, gemiye çıkmadan karadan uzaklaştırmak için arkasından biraz ittirmeniz gerekir. Ardından, rüzgarın estiği yönü belirleyip, yelkenleri rüzgarla doldurmak için doğru şekilde ayarlamanız gerekir. Rüzgarla yelken yapmak oldukça basittir, ancak rüzgara karşı yelken açmak, teknenizin zikzak çizmesini sağlayacaktır. Tekneyi doğru yönde ve doğru hızda hareket ettirmek için dümenle etkileşime geçin.  Hızınız artarken ve azaldıkça sarı direksiyon simidinin üzerinde üç küçük ok görünecek. Bu, seyahat ettiğiniz hızı gösterir. Okyanus’a geldiğinizde korkmanıza gerek yok. Hava ne kadar kötü olursa olsun teknenize zarar gelmez. 

Yolculuk sırasında Okyanus’ta adaya benzer bir yapı göreceksiniz. Üzerinde kazılacak maden benzeri şeyler var. Bu maden benzeri şeyleri kazarak elde ettiğiniz ürünler ile olta yapabilirsiniz. Ancak bu yapı siz kazma vurdukça hareket etmeye başlayacak ve bir süre sonra batacak. Bu sırada hareket etmeden arkadaşlarınızın gemiyle sizi almaya gelmesini beklemelisiniz.

Valheim gemi yapma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı