Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord Demircilik Nasıl Yapılır?

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda demircilik yaparak kendinize çok güçlü eşyalar yapabilirsiniz. Kullandığınız zırhlardan, kılıçlardan daha iyi ekipman bulma sıkıntısı yaşamaya başladığınızda demircilik imdadınıza koşacak. Demircilik adı altında envanterimizde bulunan araç-gereçleri eriterek malzemeler elde ettiğimiz, sonrasında ise elde ettiğimiz malzemelerle kendi silahlarımızı yapabildiğiniz bir sistem bulunuyor. Tabii ki karakter becerileri arasında demircilik isminde bir yetenek var. Her silah için gereken demircilik seviyesi değişiyor. Eğer demircilik becerimiz silahın gerektirdiği seviyenin altındaysa silahı yine de üretebiliyoruz. Ancak hasarı, uzunluğu veya savurma hızı gibi özellikleri tahmin edilenden daha düşük olan bir silah ortaya çıkıyor. Mount & Blade II: Bannerlord demircilik nasıl yapılır, Mount & Blade II: Bannerlord silah nasıl yapılır, Mount & Blade II: Bannerlord demirci ne işe yarar gibi soruların cevapları bu yazımızda. Bannerlord demircilik kasma sayesinde daha kaliteli eşyalar yapabilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord Demircilik

Herhangi bir şehirden demircilik menüsüne girin sağ üstte ki arıtmak seçeneğine tıklayın ve kaynaklarımızı tanıyalım. Demircilik için öncelikle hammaddelerimizi tanıyalım. Oyunda ki hammaddeler ve yapılışı şu şekildedir ;

 1. Odun
 2. Kömür
 3. Demir cevheri
 4. Ham demir
 5. İşlenmiş demir
 6. Demir
 7. Çelik
 8. İyi çelik
 9. Thamaskene çeliği

 

1. Odun

Mount & Blade II: Bannerlord odun

Odun en temel malzememizdir. Odunu kömür elde etmek için kullanırız. Bunu yapmak için ise herhangi bir şehirden ahşap almalısınız. 2 adet ahşap bize 1 adet kömür verecektir.

Mount & Blade II: Bannerlord kömür yapma

Aşağıdan arıtmak seçeneğini seçin ve artık kömürümüz var.

2. Kömür

Mount & Blade II: Bannerlord kömür

Kömür de en temel malzemelerimizdendir. Kömürü cevherleri bir üst seviyeye çıkarmak için kullanıyoruz yada silahları eritmek için. Neredeyse her yerde kullanıyoruz.

3. Demir Cevheri

Demir cevheri demirin ilk halidir ve ham demir üretmemiz için gereklidir. Demir cevherini herhangi bir şehirden alabilirsiniz.

4. Ham Demir

Ham demir üretmek için 1 adet kömür ve 1 adet demir cevherine ihtiyacımız var. Bunları hallettikten sonra 2 adet ham demir elde edebilirsiniz.

5. İşlenmiş Demir

İşlenmiş demir üretmek için 1 adet kömür ve 1 adet ham demire ihtiyacımız var. Bunları hallettikten sonra 1 adet işlenmiş demir elde edebilirsiniz.

6. Demir

Demiri üretmek için 1 adet kömür 2 adet işlenmiş demire ihtiyacınız olacak ve bunlar size 1 adet demir ve 1 adet ham demir verecektir.

7. Çelik

Çelik üretmek için öncelikle demircilik seviyenizi 50 yapmanız gerekmektedir. Sonra demircilik beceri ağacından çelik üreticisi özelliğini açıyoruz. Artık 2 birim demirden 1 birim çelik ve 1 birim ham demir elde edebilirsiniz.

8. İyi Çelik

İyi Çelik üretmek için öncelikle demircilik seviyenizi 75 yapmanız gerekmektedir. Sonra demircilik beceri ağacından çelik üreticisi 2 özelliğini açıyoruz. Artık 2 birim çelikten 1 birim iyi çelik ve 1 birim ham demir elde edebilirsiniz.

9. Thamaskene Çeliği

Thamaskene Çeliği üretmek için öncelikle demircilik seviyenizi 100 yapmanız gerekmektedir. Sonra demircilik beceri ağacından çelik üreticisi 3 özelliğini açıyoruz. Artık 2 birim iyi çelikten 1 birim thamaskene çeliği ve 1 birim ham demir elde edebilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord Silah Yapmak

Evet hammaddelerimizi tanıdık yapmayı öğrendik şimdi sıra geldi silah yapmaya. Herhangi bir şehirden demirciye girelim sağ üstten öncelikle ne yapacağımızı seçelim.

Bannerlord demircilik

Biz çift elli kılıcı seçtik. Sağ bölümdeki menüden silah parçalarınızı seçin. Parçaları seçtikten sonra aşağıda kılıcı yapmak için ne kadar malzeme gerektiğini göreceksiniz. Malzemeleri de tamamladıysanız oluştura tıklayın.

Silahımızı oluşturduk. Silah envanterinize eklenecektir. Pazarda satıp para kazanabilirsiniz.

Silah Zorluğu

Silah zorluğu doğrudan demircilik yeteneğinizle ilgilidir. Bu yeteneği geliştirmek için silah yapmalı, cevherleri dönüştürmeli ya da silah eritmelisiniz. Bunları yaparak silah zorluğuna yakın yetenek seviyesine sahip olup daha başarılı silahlar yapabilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord silah zorluğu

Yeni Parçaları Nasıl Açarız ?

Yeni silah parçaları açmak için silah eritin ya da silah üretin. Aşağıda silah eritmeyi gösterdim.

Silah Eritmek

Silah eritmek yeni parçaların açılması, hammadde edinme ve para kazanmak için bir yöntemdir. Demirci kısmında sol üstten erimiş kısmına girin ve savaşlardan edindiğiniz ganimet kılı, balta benzeri şeyleri 1 adet kömürle eritebilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord silah yapma

Neden Sürekli Olarak Demirciyi Kullanamıyorum?

Oyunda demirciyi kullanmanız için üretim yaptıktan sonra belli bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni para bugu tarzı şeylerin önüne geçmek.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. 49 level demirciliğim var. 38 level gerektiren silahı yapıp müşteriye veriyorum fakat beğenmeyip fiyattan yarısından fazlasını kesiyor. Levelim yeterli olmasına rağmen yaptığım silahlar beğenilmiyor. Bunun nasıl önüne geçerim?

 2. Siparişi hazırlarken ürettiğin silahın özellik göstergesi mevcut “0/0” sol da gözüken “20/-” senin ürettiğin silahın özelliği, sağ da gözüken “-/30″ müşterinin istediği özelliktir. Müşterinin beğenmesi için yapman gereken minimum 30/30” veya “35/30” şeklinde üretmen gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı