Oyun

Valheim Kaliteli Ahşap Nasıl Yapılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunun başlarında ise oyuncular ihtiyaç duyduğu malzemelerden biri de kaliteli ahşap. Valheim kaliteli ahşap nasıl yapılır, kaliteli ahşap nereden düşer gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Valheim Kaliteli Ahşap Nasıl Yapılır?

Valheim’de ahşap toplamanın en kolay yolu ağaç kesmektir. Ağaçları kesmenin yolu ise baltadır. Gelişmiş baltalar ile ağaçları kolayca kesebilirsiniz. Ahşapları yerdeki dalları toplayarak da elde edebilirsiniz. Oyun başında ürettiğiniz balta ile her ağacı kesemezsiniz. Haritada neredeyse her noktada bulabileceğiniz huş ağaçlarını kesebilmek için bronz balta üretmelisiniz. Kara Orman’da bulunan meşe ağaçlarını da bronz balta sayesinde kesebilirsiniz. Bu iki ağaç türünü keserseniz kaliteli ahşap elde edebilirsiniz.

Valheim Kaliteli Ahşap Nereden Düşer?

Valheim’de kaliteli ahşap elde edebilmek için iki tür ağaç kesebilirsiniz. Huş veya meşe ağacı keserek kaliteli ahşap elde edebilirsiniz.

Valheim Huş Ağacı Nasıl Kesilir?

Huş ağacı kesebilmek için bronz baltaya ihtiyacınız var. Bronz balta sayesinde oyun başında kesemediğiniz huş ağacını kolaylıkla kesebilirsiniz.

Valheim Kaliteli Ahşap Elde Etmenin Kolay Yolu

Oyun başlarında bronz baltası olmayan oyuncular bazı ağaçları kesemez. Bu ağaçları kesemedikleri için kaliteli ahşap elde edemezler. Kaliteli ahşap elde etmenin üç yolu vardır. Haritada gezerken karşılaşacağınız trolleri ağaçların etrafında gezdirebilirsiniz. Yere vuran troller huş ve meşe ağaçlarına zarar vererek onları kesebilirler. Siz de trollerin zarar verdiği ağaçlardan düşen kaliteli ahşapları toplayabilirsiniz.

İkinci yol ise ağaçları birbirine vurdurmak. Kestiğimiz bir ağacı huş ağacına vurdurarak huş ağacını parçalayabiliriz. Bu yöntem çok uğraştırıcı ve zahmetli. Bu yüzden tavsiye etmiyoruz.

Son yöntem ise bronz çağına geçip balta ile ağaç kesmek. İkinci bossu keserek elde edeceğiniz ağaç kesme özelliğiniz ile hızlı bir şekilde ağaç kesebilirsiniz.

Kaliteli Ahşap Nerede Kullanılır?

Kaliteli ahşap nerede kullanılır sorusunu neredeyse her oyuncu sormakta. Kaliteli ahşap oyunda her an ihtiyaç duyabileceğiniz nesnelerden biri. Valheim’de çeşitli nesneler ve savaş aletleri yapabilmek için kaliteli ahşaba ihtiyacınız olacaktır. Kaliteli ahşap ile tabure, yay, sandalye veya gemi yapabilirsiniz.

Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı