Oyun

Valheim Odin Kimdir ve Nerede Bulunur?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunda zaman zaman belirli karakterler görebilirsiniz ancak bu karakterler ile iletişime geçemezsiniz. Oyuncular hiç beklemedikleri bir anda Odin ile karşılaştıklarını söylüyorlar ancak çoğu oyuncu karşılaştığı varlığın Odin olduğunu bilmiyor. Bu yazımızda Valheim Odin kimdir, Odin nerede bulunur gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Valheim Odin Kimdir?

Oyuncuların bir çoğu kendilerini bir şey tarafından izlendiklerini bildirdiler. Oyun içerisinde farklı şeylerle uğraşıyorken bir anda birisinin sizi izlediğini görebilirsiniz. İzleyen şeyin adı Odin. Valheim Odin zaman zaman farklı oyuncuları solmuş renkte mavi bir aura ile uzaktan izliyor. Yakınlaşmaya çalıştığınızda ortadan kaybolacaktır. Tahmin edileceği gibi uzun menzilli fırlatma silahları kullanarak ona uzaktan saldırmanın da bir faydası yok. Yani ona saldırmak mümkün değil.

Valheim Odin Görünüşü

Valheim Odin çok sık karşılaşılan bir yaratık değil. Oyun içerisinde ki yeri henüz tam olarak belli olmasa da yavaş yavaş oyuna dahil olmaya başlıyor. Odin siyah renk kapüşonlu bir pelerin giyiyor ayrıca elinde de bir asa tutuyor. Başlığından yüzüne bakmaya çalıştığında bir çift parlayan göz görülebiliyor. Ortalıktan kaybolmadığı sürece koyu mavi renk bir aura saçmaya devam ediyor.

Valheim Odin nerede bulunur

Valheim Odin Ne Anlama Geliyor?

Pek çok kişi Valheim’de görülen Odin’in İskandinav tanrısı olduğunu düşünüyor. Yapımcılar tarafından mitolojik bir gönderme olduğu söyleniliyor. İskandinav mitolojisine bakıldığında görünüşü konusunda farklı benzetmeler olsa da ortak kanıya göre; uzun sakallı, tek gözlü, mızraklı bir adam olarak anlatılmakta.

Mitolojiye göre Odin, Yggdrasil diyarlarında fark edilmeden gezmek istediğinde, eline baston alarak bir gezgin kılığına girdiği söyleniyor. Oyunda ki karşılığına bakıldığında ise zaman zaman gelerek oyuncuların ilerleme durumlarını gözlemledikleri düşünülmektedir. Mitolojide bulunan bir başka bilgiye göre Odin, kuzgunları kendi kargoları ve casusları olarak da kullandığı bilinmekteymiş. Biz oyunculara, oyuna ilk başladığımızda ve oyunda ki ilk adımlarımızda bize yardımcı olan siyah kuzgun Odin’in Hugin adındaki siyah kuzgunu.

Valheim odin nasıl bulunur

 

Valheim Odin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Odin oyun içerisinde elinde sopayla farklı konumlar görülebilmekte.
  • Oyun içerisinde yaşlanmış bir adam şeklini alabildiği de söylenmekte.
  • Odin oyun içi yüzünü gizleyen bir başlık giyiyor.
  • Eğer karakter Odin’e 20 metreden daha yakınlaşırsa veya 50 metreden daha uzağa giderse Odin kaybolacaktır.
  • Odin’e hasar vermek mümkün değil.

Valheim odin nerede bulunur yazımızın sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı