Oyun

Steam CS:GO Skinleri Nasıl Nakit Olarak Satılır?

Counter Strike Global Offensive oyun itemlerinizi, skinlerinizi, anahtarlarınızı, silahlarınızı ve diğer eşyalarınızı kullanmak ya da Steam pazarında satmak istemiyor olabilirsiniz. Oyundaki skinlerinizi nakit olarak ya da Bitcoin ile satmak isteyebilirsiniz. Birçoğunuz “CS:GO’daki eşyayı kolay yoldan ve kârlı bir şekilde nasıl nakit paraya çeviririz?” diye araştırmalar yapıyor. CS:GO eşyaları bizler için çok önemli ancak pek çok CS:GO oyuncusu envanterini satmak istiyor ancak yeterli bilgiliye sahip olmadıkları için bu işten vazgeçiyorlar. Şunu unutmayın ki skinlerinizi satmak istiyorsanız belirli bir oranda indirim yapmalısınız. Örneğin 100₺’ye satılan bir skin için %30 indirim yapıp satabilirsiniz. Bu satış işlemi için direkt kişiye satış yapabilirsiniz ya da aracı siteler kullanabilirsiniz. Aracı siteler kullanmak isterseniz her başarılı alışverişiniz için sitelere de komisyon vermelisiniz. Ülkemiz şartlarında kişilerle direkt alışveriş yapmanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. O yüzden aracı siteleri kullanmanızı tavsiye ederim. 

Sitelerde skinlerinizi, itemlerinizi ya da diğer eşyalarınızı satarken bilmeniz gereken birkaç şey var. Siteler size 2 farklı seçenek sunuyor. İsterseniz ilan oluşturup gerçek kişilere satabilirsiniz. Bir diğer yol ise doğrudan siteye satış yapmak. Eğer eşyanızın satılmasını beklemek istemiyorsanız ya da acil nakit ihtiyacınız varsa eşyalarınızı doğrudan sitelere satabilirsiniz. Eşyalarınızı doğrudan siteye satmak isterseniz biraz zararınız oluyor. Siteler eşyalarınıza Steam fiyatının %50-55 oranında bir değer biçiyor ve satın alıyor. Eğer bu komisyonu çok buluyorsanız eşyanızı ilan oluşturarak satabilirsiniz. Genellikle %30 civarında bir indirim ile eşyalarınızı satabiliyorsunuz. Tabiki bu durum oyundaki eşya piyasasına, koymuş olduğunuz sitedeki ilanların durumuna göre değişebiliyor. Çok kullanılan ve satılan bir skini kolaylıkla satabilirsiniz ancak çok kullanılmayan ya da piyasası olmayan skinleri satmanız biraz zor olabilir. Sitelerde skinlerinizi sattıktan sonra bakiyeniz hemen eklenecektir. İsterseniz siteden alışveriş yapabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz de banka hesaplarınıza nakit olarak çekmek.

Bynogame‘de Skin Nasıl Satılır?

Son yıllarda oyun piyasasında en çok bilinen alım satım sitesidir. Bynogame’de pek çok oyunun eşyalarını alıp satabilirsiniz. CS:GO, Dota2, Knight Online, H1Z1, Rust, Metin2 gibi oyunlarda eşya alıp satabilirsiniz. CS:GO piyasasında en çok tercih edilen site olduğu için CS:GO ilanları bölümü oldukça aktif durumda. Genel olarak %25-30 arasında indirimler ile eşyalarınızı rahatlıkla satabilirsiniz. Eşyanızı sattıktan sonra eşyanızın fiyatına göre site de bir komisyon almakta. Bu komisyon da düşüldükten sonra bakiyeniz yansıtılıyor. İsterseniz bu bakiyeyi nakit olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz. İsterseniz de yine aynı sitede oyunlara ait skinler, anahtarlar, eşyalar alabilirsiniz. E-pin kodları, Steam cüzdan kodları veya League of Legends için RP alabilirsiniz.

csgo skin satma

GameSatış Sitesinde Nasıl Skin Satılır?

Son aylarda skin piyasasında adı sıklıkla geçen bir diğer site ise GameSatış. Komisyon oranları ile Bynogame ile eşit diyebiliriz. Genellikle CS:GO eşyaları satılıyor. İlan sayısı biraz daha az olduğu için skinlerinizin satılma ihtimali biraz daha fazla. Siteyi kullanan kişi sayısı arttıkça eşyalarınızın satılma hızı da artacaktır. GameSatış sitesinde de siteye skinlerinizi satabilirsiniz. %60 gibi bir fiyata eşyalarınızı satın alıyorlar.

Gamesatış üzerinden çok uygun fiyatlarla Counter Strike Global Offensive item, skin ve anahtar satabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Gamesatış CS:GO item ve Skin satış sayfasına gidin. Sayfanın üst kısmında bulunan “İlan Ekle” butonuna basın. Ardından açılan sayfada Steam Trade URL’nizi yazın ve “Envanteri Getir” butonuna basın.

Bu sayfada yer alan bölüme Steam Trade URL’nizi yazdığınızda, envanterinizde bulunan 5 TL ve üzeri değerdeki skinler listelenecektir. Burada başlatılan işlemler, yönetici kontrolünden geçtikten sonra ilana alınır. Seçtiğiniz ürünün hangi fiyat ile ilana sunulacağını belirledikten sonra, sistemimizdeki oran ile birlikte, satış sonrası kazancınız belirtilir. Ürünü ekledikten sonra, teslimat için uygun olduğunuz saat aralığını belirterek, satış sözleşmemizi onaylamanızın ardından işlem başlatılır. İlana koyduğunuz ürünü, bir kullanıcının satın alma işlemi başlatması durumunda, SMS ve Mail üzerinden bilgi verilir.

Gamesatış sitesinde skin satma

Oyunfor Sitesinde Skinler Nasıl Satılır?

CS:GO eşyaları piyasasında eskide kalan bir site diyebiliriz. Bynogame ile Oyunfor sitesi ilk zamanlarda rakipti ancak Bynogame yaptığı yenilikler ve çalışmalar ile kite toplamayı başardı. Oyunfor ise Bynogame’in gölgesinde kalmış durumda idi. Skin piyasası şuan çok aktif değil ancak yine de skinlerinizi satmayı deneyebilirsiniz.

Oyunfor csgo skin nasıl satılır

Ülkemizde en çok kullanılan skin, anahtar satma sitelerini anlattık. Şimdi de yabancı siteleri inceleyelim.

Skins.Cash Sitesinde Skin Nasıl Satılır?

Skins.Cash CSGO skin ticareti için binlerce kullanıcı tarafından güvenilen bir hizmettir. CS:GO itemleri satarak para kazanmayı sağlar. Steam cüzdanınızı birkaç saniyede gerçek Dolar’a, Euro’ya, Ruble’ye Bitcoin’e dönüştürün. Artık CS:GO skinlerini listelemenizin ve birisinin almasını bekleyerek saatler harcamanın gereği yok. Skins.Cash ile komisyon ve çekim ücreti nedir unutacaksınız.

Eğer anında ödeme istiyorsanız, şu seçenekleri izleyebilirsiniz.:

  • Webmoney

  • Qiwi

  • PayPal

  • Bitcoin

Bu ödeme metotları yalnızca birkaç dakika içinde parayı transfer etmeyi garanti eder. Skins.Cash gizli komisyon ücreti uygulamaz. Işlem sonunda tam olarak ticaret anlaşması anında gösterilen para miktarını alırsınız. Bu sitede eşyalarınızı satabilirsiniz ancak skinlerinizi çok düşük gördüğü için tavsiye etmiyorum.

csgo eşyalarını bitcoin ile satma

CS:GO’ya yeni gelen prizma 2 kasası ile ilgili bilgileri öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı