Oyun

Valheim Portal Nasıl Yapılır?

Valheim devasa haritası ile dikkat çeken bir oyun. Oyun içerisinde bir noktaya gitmek saatler alabiliyor. Ya da yeni bir yere gittiğinizde arkadaşlarınızdan bir tanesi yaratıkların saldırısı sonucu öldüğünde tekrar o kadar yolu tek başına gelmesi hem onun açısından hem de takım arkadaşları açısından gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bu gibi durumlar için portal kullanabilirsiniz. Ancak nedir bu portal?

Valheim portal nasıl yapılır, Valheim portal nasıl kullanılır gibi sorular sorduğunuzu duyar gibiyiz. Portal sayesinde bir noktadan diğer noktaya ışınlanabilirsiniz. Birden fazla portal yapabileceğiniz için haritada portalları işaretlemeyi unutmayın.

Valheim Portal Nasıl Çalışır?

Portalların çalışma mantıkları etiket belirme şeklinde çalışıyor. 2 farklı yere kurduğunuz portalların etiketlerinin aynı olması gerekiyor. Böylelikle o portallar bir birlerine bağlanmış oluyor. Bir portaldan girip diğerinden çıkabiliyorsunuz. Portalları oluştururken farklı eşyalara ihtiyacınız olacak ve yapımları çok kolay değil. Eğer bir portal aktif olarak çalışıyorsa kenarlarında resimde olduğu gibi parlamalar olacaktır. Bu portalın öbür tarafının bağlı olduğunu, yani kullanılabilir olduğunu göstermektedir. Birden çok portalı yakın yerlere yapabilirsiniz, kutsal koruma uyarısı vermez. Portalların 3. süne aynı ismi veremezsiniz (Verdiğiniz taktirde en son isimlendirdiğiniz portal çalışmayacaktır). Maksimum iki adet portala aynı ismi vererek bir birlerine ışınlanmasını sağlayabilirsiniz. Portallarla alakalı gemiyle gittiğiniz yerlere gitmeden önce eve bir etiket belirleyip boş portal bırakabilirsiniz, gittiğiniz yere de portal bırakırsanız tekrar eve dönmeniz gerektiğinde direk portalı kullanarak gidebilirsiniz.

Valheim portal

Portalları haritada korumasız bırakmamalısınız. Haritadaki canavarlar portalları yıkabilir. Portalların etrafına çit gibi koruyucu yapılar yaparsanız portallara zarar gelmesini engelleyebilirsiniz. Portallardan ışınlanırken yanınızda metal, maden, nitelikli eşyalar götürmenize izin verilmiyor. Bu yüzden kazıya gittiğiniz zamanlarda bunu göz önünde bulundurarak gemiyle gitmeniz ya da gittiğiniz yerde gemi yapabilecek eşyalarınızın olması sizi büyük bir uğraştan kurtaracaktır. Kazıya giderken götüreceğiniz gemi malzemeleri orta boy veya büyük boy için olursa taşıması sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü bu boydaki gemilerin kendi sandıkları bulunmakta. Bu sayede eşyaları gemilerinizde depolayabilirsiniz.

Valheim Portal Nasıl Yapılır?

Bir portal oluşturmak için üç malzemeye ihtiyacınız olacak:

  • 10 Greydwarf gözü
  • 20 Kaliteli ahşap
  • 2 Alaz çekirdeği

Greydwarf gözleri, Greydwarf türlerinden herhangi birini öldürerek kolayca elde edilebilir. Kaliteli ahşap elde etmek için bir Bronz balta gerekir ve Huş ağacı veya Meşe ağaçlarını keserek bulunabilir.

Alaz çekirdekleri en çok Kara Orman biyomundaki Mezar Odaları’nda bulunur . Bu yeraltı zindanları zor olabilir, bu yüzden biraz geliştiğinizden ve yemek yediğinizden emin olun. 

Gerekli malzemeleri aldıktan sonra, çekicinizi alın ve bina menünüzü açın. Portal seçeneğini çeşitli sekmesinin altında bulacaksınız.

Valheim portal yapma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı