Oyun

Bannerlord Lord Çekme Nasıl Yapılır?

Mount and Blade serisinin ikinci oyunu olan Bannerlord oyun severler tarafından fazlasıyla beğeniliyor. Bannerlord bir önceki oyunu Warband’ın aksine para kazanmanın rutine bindirilebildiği, daha esnek ekonominin uygulandığı bir oyun. Oyunun başlangıcında para kazanmak biraz zor olsa da, ticaret adımlarını attığınız taktirde düzenli gelirinizi elde edebiliyorsunuz. Bu yazımızda Bannerlord lord çekme taktiklerini anlatacağız. Çoğu oyuncu lord çekmenin oldukça zor olmasından yakınıyor. Bannerlord lord çekme işlemi hem zor hem de masraflı.

Bannerlord Lord Çekme

Krallık kurduktan sonra oyuncuların takıldığı en büyük nokta lord çekmek. Oyunda lordları kendi tarafınıza çekmek çok zor. Lordlar sizin krallığınıza gelmek için sizden yüklü miktarda para istiyor. Lordları tarafınıza çekmek için aranızın iyi olması lazım.

Bannerlord Lordlar ile İlişki Nasıl Arttırılır?

Krallığınıza lord çekmek için öncelikle lordlar ile iyi ilişkilere sahip olmalısınız. Bunu sağlamanın en kolay yolu onlara hediyeler vermek. Lordlara altın ya da eşya vererek ilişkinizi geliştirebilirsiniz. Bu işlemin bir soğuma süresi var ancak soğuma süresi bittikten sonra işlemi tekrarlayarak ilişkinizi arttırmaya devam edebilirsiniz.

Bannerlord’da lordlar ile ilişki arttırmanın bir diğer yolu ise savaşlarda yakaladığınız rakip lordları esir almak yerine serbest bırakmak. Bu sayede ilişkiniz hızlı bir şekilde artacak.

Lord ilişkileri için son yol ise evlilikler. Akraba evlilikleri ile lordların aileleriyle iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Bannerlord Nasıl Lord Çekilir?

Krallığınıza lord çekmek için lordlar ile iyi ilişkiler kurup onları ikna etmeniz gerekiyor. Lordları ikna etme görevi 4 aşamadan oluşuyor. Lordlar size 4 adet soru soruyor. Bu 4 soru sonunda 4 barı da tamamlarsanız lordu ikna etmiş oluyorsunuz. Sorularda kritik doğru ve kritik yanlış yapma ihtimaliniz de var. Eğer bir soruya kritik doğru cevap verirseniz 2 barı doldurmuş olursunuz. İkna aşamasını başarıyla geçerseniz lord sizden altın ister. Lordların istediği altın miktarı değişkenlik göstermekte. Klanındaki aile üye sayısı, ellerinde bulunan şehirler ve kaleler, sizin ünvanınıza göre değişik ücretler isteyebilirler. Otomatik teklif ile lordun ne kadar altın istediğini kolayca anlayabilirsiniz.

bannerlord lord çekme

Bannerlord Para Kazanma

Mount & Blade II: Bannerlord oyunu çıkalı çok kısa bir süre oldu ancak beklenildiği gibi büyük bir ilgi aldı. Oyunun tamamının bitmeden paylaşılması biraz can sıksa da çoğu oyuncu bu durumu anlayışla karşılıyor. Oyundaki en önemli şey para diyebiliriz. Pek çok oyuncu para kazanma konusunda sıkıntı yaşıyor. Bannerlord oyununda para kazanmanın oldukça farklı yolu var. Mount & Blade II: Bannerlord para kazanma yollarını sizler için araştırdık. Kervan sahibi olmak, dükkan açmak, görev yapmak, esir satmak bu yollardan sadece birkaçı. Bannerlord para kazanma rehberi ile detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı