Oyun

Bannerlord Dükkan Nasıl Açılır?

Mount and Blade serisinin ikinci oyunu olan Bannerlord oyun severler tarafından fazlasıyla beğeniliyor. Bannerlord bir önceki oyunu Warband’ın aksine para kazanmanın rutine bindirilebildiği, daha esnek ekonominin uygulandığı bir oyun. Oyunun başlangıcında para kazanmak biraz zor olsa da, ticaret adımlarını attığınız taktirde düzenli gelirinizi elde edebiliyorsunuz. Bu yazımızda düzenli gelir elde etmenin en işlevsel yolu olan Bannerlord dükkan açma konusunu ele aldık. Bannerlord dükkan nasıl açılır sorusunun cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bannerlord Dükkan Nasıl Açılır?

Bannerlord’da dükkan açmak için öncelikle açacağınız dükkanın hangi şehirde olacağını seçmelisiniz. Örneğin A şehrini seçtiniz. Seçtiğiniz şehre gidip şehir içinde gezintiye çıkmalısınız. Gezintiniz sırasında dükkanların “Dükkan Çalışanı”nı bulun ve konuşmaya başlayın. Konuşma sırasında izlemeniz gereken adımlar;

 1. Bu atölyeyi satın almak istiyorum.
 2. Burada çalışan size atölyenin satış fiyatını söyleyecek. Eğer size uygunsa “Evet” cevabını verin.
 3. Karşınıza çıkan pencerede size ne atölyesi açmanızı istediğinizi soracak. Buradan herhangi bir şey seçerek atölyeyi farklı bir imalata geçirebilirsiniz veya en alttaki şık olan “Ürettiğiniz şeyi değiştirmek istemiyorum.” Seçeneğine basarak atölyenin aynı işlemesini sağlayabilirsiniz.
 4. Size bir onay soracak, burada da “Evet” dediğiniz taktirde atölyeyi satın almış olacaksınız.

Dükkan Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bannerlord’da dükkan açarken göz önünde bulundurmanız gereken şeyler mevcut. Bunların en önemlilerini sıraladık.

 • Açacağınız dükkanın şehri sizin krallığınızda olursa iyi olur. Özellikle sınır bölgelerden uzak durun. Çünkü dükkanınızın bulunduğu şehir işgal edildiği taktirde dükkanınız gidecektir.
 • Dükkanınızda hammaddeyi değiştirecekseniz eğer iyi analiz yapmalısınız. Yakın köylerden gelmeyen hammaddeleri işleyen bir dükkan açarsanız karınız çok düşük olacaktır. Hatta zarar bile edebilirsiniz. Hammaddeyi değiştirecekseniz iyi analiz yapmalısınız.
 • Ticaretin yoğun olduğu bir şehri tercih etmeniz karınızın fazla olmasını sağlayacaktır. Ticaret yollarının takibini yapabilirsiniz.

Bannerlord Dükkan Nasıl Satılır?

Bannerlord’da dükkan alabildiğiniz gibi, paraya ihtiyacınız olduğunda dükkanınızı satabilirsiniz. Dükkanınızın aldığınız fiyattan aşağı satılacağını unutmayın, yalnızca gerekli gördüğünüz durumda satın. Bunun için izleyeceğiniz adımlar aşağıdadır;

 1. Şehir merkezinde gezintiye çıkın ve dükkan çalışanıyla konuşmaya başlayın.
 2. “Bu atölyeyi satmak istiyorum.” Veya “Bu atölyeyi satın almak istiyorum.” Seçeneklerinden birisi çıkacaktır. (Türkçe güncellemesi geldikçe hatalar çözülecek.)
 3. Çalışan size dükkanınızın satış fiyatını söyleyecek. Eğer fiyat size uygunsa “Evet, satmak istiyorum.” Seçeneğine tıklayın.
 4. İkinci bir onay konuşmasından sonra dükkanınız belirtilen fiyattan satılmış olacak.

Bannerlord Dükkanları Yönetmek

Dükkanlarınızı yönetmek, kar zarar grafiğini görebilmek için şehirlere tek tek uğramanıza gerek yok. “Klan” sekmesini açıp yukarıdan “Diğer” seçeneğine tıklayarak istatistikleri görebilirsiniz. Buna bağlı olarak sürekli zarar eden dükkanı satabilirsiniz.

Not: Dükkan ilk aldığınız tarihte başlangıçta zarar ediyor olarak görünebilir. Bunun düzelmesi 5-6 gün alabilir. Bir süre sonra dükkanınızın kara geçtiğini göreceksiniz. Aynı şekilde dönem dönem ufak zararlar olacak, bunlar hammadde alış dönemlerine denk gelmektedir.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz. En iyi drop veren CS:GO kasa açma siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı