Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord İdam ve Savaş

Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki idam ve savaş yönetimini sizleri için inceledik. Herkesin merakla beklediği bir konu: Bannerlord idam içeriyor mu? Mount & Blade II: Bannerlord oyundaki en yeni özelliklerden biri idam. Bannerlord oyununda idam edeceğiniz kişileri dikkatli seçmeniz gerekiyor. Çünkü idam ettiğiniz kişiler oyundaki geleceğinizi etkileyebilir. Bir diğer özellik ise savaşları yönetme. Girdiğiniz savaşlarda ordunuzu yönetebilirsiniz. Ordunuza çeşitli düzenler verebilir ya da birliklere özel görevler verebilirsiniz.

İdam

Evet yanlış duymadınız oyuna idam geldi artık aynı lordu 100 kere yenmenize gerek yok. Peki nasıl idam edebiliriz. Savaşta lordu yendikten sonra tutsak alıyoruz. Tutsaklar bölümünde lordu seçiyoruz ve hemen altında kırmızı bir idam işareti oluyor ona tıkladıktan sonra idam et seçeneğiyle idam edebilirsiniz.
DİKKAT! Lord idam ederken dikkat edin zalim sıfatını kazanabilirsiniz. Ayrıca onur da kaybedebilirsiniz.

Bannerlord idam

Savaş Yönetmek

Rakamlara basarak okçu, atlı ve piyade gibi önce kime komut vereceğinizi seçiyorsunuz. Örn: 1 = Piyade, 2 = Okçu

Bannerlord savaşı yönetmek

Ardından komut yerine geçiyoruz komutu ise “F1-F2-F2…” gibi fonksiyon tuşlarından veriyorsunuz. Aşağıda resimlerde hangi tuş ne işe yarar görebilirsiniz.

F1

F2

F3

F4

Okçulara atış serbest ya da dur emri vermek.

F5

Ordunuza attan in ya da bin emri verebilirsiniz.

F6

Geri çekilin emri verebilirsiniz.

F7

F7’ye basarak ordunuzu bölebilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı