Oyun

CS:GO Faceit Nasıl Oynanır?

Faceit en sade biçimde ifade etmek gerekirse CS:GO online oyununda rekabetçi oyun oynanması amacıyla kullanılmaktadır. Oyunu oynayanların çok yakından bildiği bir PUG platformudur. Ücretsizdir. Sizin rekabetçi maçlarda eşleşmenizi sağlar. Çoğu oyuncunun merak ettiği “Faceit nasıl oynanır” sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Faceit Nasıl Oynanır?

  • İlk adım olarak olarak kütüphanesinde CS:GO ekli bir Steam hesabı gerekmektedir.
  • Sonraki adımda faceit.com sitesine girin. Bu site üzerinden sitede yer alan Faceit Kayıt Sayfasına gidip bu sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Sign up” butonuna basın.
  • Sonraki aşamada tüm üyelik platformlarında da olduğu gibi karşınıza, e-mail adresinizi girmenizi isteyen bir ekran açılır. Bu  çoğu üyelik platformlarında karşılaşılan bir durumdur.
  • E-mail adresinizi girip onayladıktan sonra artık diğer aşamada sizden isim soy isim doğum tarihi gibi diğer kişisel bilgileriniz istenir. Bunların da girişini yaptıktan sonra kayıt olma aşamasını tamamlamış olursunuz
  • Kayıt olma işleminden sonra Faceit platformunun arayüzünde oynayacağınız oyunlar çıkar. Oynamak istediğiniz oyunu burada seçip Steam ile ilgili giriş yap butonuna basarak Steam hesabınızı Faceit platformuna bağlamanız gerekir.
  • Bu aşamadan sonra son adım olarak abonelik üye seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçtikten sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

csgo faceit nasıl oynanır

FPL Nedir?

Gelelim Faceit ile alakalı diğer merak edilen bir başlığa. Daha önce adını duymuş ancak bilmiyor olabilirsiniz. Gelelim “FPL nedir?” sorusunun yanıtına. 

FPL,  Faceit Pro League yani Faceit Pro Ligi’nin kısaltmasına verilen isimdir. Bu noktaya gelmek sanıldığı kadar kolay değildir. Girebilmek için 2 yol bulunmaktadır. Ya kurum yetkilileri tarafından davet edilmelisiniz. Ya da oyunda ciddi bir rank başarısı elde edip dikkat çekmelisiniz. Girebilmek için maalesef alternatif bir yol bulunmuyor.

Faceit Rank Sistemi

Biraz da rank sistemi hakkında bilgi verelim. En basit tabiri ile sizin Faceit levelinizi belirlemekte kullanılan puandır. Oyun oynarken her kazandığınız maçta 150 elo kazanırsınız. Oyun kaybederseniz hesabınız 150 eloyu kaybetmiş olur. Eğer CS:GO’da rütbe atlamak isterseniz elo rank sisteminizi kasmanız gerekir. Seviyeniz her maç kazandığınızda 25 elo değerinde yükselir. Bunun da önemli olduğunu bilmek gerekir.

CS:GO Faceit nedir ve CS:GO Faceit nasıl oynanır yazımızın sonuna geldik. CS:GO VAC ban kaldırma ile ilgili sorularınız için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı