Oyun

Valheim Gümüş Nerede Bulunur?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunda çağ atlamaya devam ettikçe gümüş madenini keşfedeceksiniz. Valheim Gümüş madeni nerede bulunur, Valheim Gümüş nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gümüş bir çok malzeme için lazım olan materyallerden. Gümüş elde etmesi zor bir maden türü. Gümüşle yapılan pek çok farklı silah ve zırh bulunmakta. Özellikleri orta seviye olarak sayılabilir ancak son seviyeye ilerletildiğinde oldukça işlevsel silahlar ve zırhlara dönüşüyorlar. Fakat gümüşle üretilen eşyalara dikkat ederseniz, yine daha önceden bulmadığınız eşyaları istediğini görebilirsiniz. Gümüş dekorasyon ve ev eşyalarından ziyade savaşmak için kullanılan eşyalar için gerekli.

Valheim Gümüş Bulma

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi gümüş bulabilmek için karlı dağlara gitmeniz gerekiyor. Oyunda “Dağ” olarak geçmekte. Buraya giderken unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur bulunmakta. Dağa çıktığınızda çok soğuk olduğu için karakterinizin canı -1 alarak her saniye düşecektir. Bu yüzden kendinize soğuğa karşı direnç iksiri yapmalısınız. Bu iksir 8 dakika civarında etkili olacaktır. Resimde de gördüğünüz gibi sağ üstte kalan direnç süresini görebilirsiniz. O süreye dikkat etmeli ve soğuktan ölmemelisiniz.

Valheim gümüş bulma

Valheim Gümüş Nerede Bulunur?

Dağa çıktığınız sırada Kütlekemik isimli patronu öldürdüyseniz Lades Kemiği isimli dedektörü referans alarak gümüşlerin yerlerini öğrenebilirsiniz. Eğer lades kemiğine sahip değilseniz, malesef arayarak bulmanız gerekmekte. Fakat unutmayın gümüş madenleri yüzeyden belli olmuyor. Bu yüzden kazarak aramanız gerekiyor.

Ayrıca buzlu dağlarda karşınıza çayır ve kara ormana göre daha zorlu ve farklı rakipler karşınıza çıkacak. Bunlara karşı hazırlık olmanız gerekiyor. Ejder, Kurt, Fenring, Taş Golem gibi farklı yaratıklar sadece “Dağ” bölgesinde bulunmakta. Ejder uçabildiği için yanınızda mutlaka yay ve ok bulundurun. Ayrıca bu yaratıkların hepsinin aşağıdakilere karşı daha güçlü ve öldürmesi güç olduğunu unutmayın. İlk seviyelerde Taş Golem’den olabildiğince uzak durmanız daha faydalı olacaktır.

Oyunun erken erişimde olmasından kaynaklı gümüş madeni henüz tam olarak Türkçe diline çevrilmemiş durumda. Resimde görüldüğü kazılmamış, ham gümüş madenidir. Gümüş madeni kazmaya geldiğiniz zaman önemli olan bir kaç şey bulunmakta. Diğer madenlere göre Gümüş oldukça ağır bir madendir. 1 tanesi 14 ağırlık yapmakta. Oyunun başında 300 ağırlık taşıma kapasiteniz olduğunu düşünürsek oldukça fazla olduğunu anlayabilirsiniz. Gümüş kazmaya giderken el arabası ile gitmek ve ondan yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır.

Valheim Gümüş Nasıl Yapılır?

Eritme fırını sayesinde İşlenmemiş gümüşleri işlemek gerekiyor. Bu sayede Gümüş elde edebilirsiniz.

valheim gümüş nasıl yapılır

Valheim Gümüş Hakkında Bilgiler

  • Gümüş madeni, Dağ biyomunda lades kemiği ile yerin altında bulunur.
  • Demir kazma ile kazılabilir.
  • Eritme fırınında eritilmesiyle gümüş elde edilir.
  • Portal ile taşınamaz.

Valheim Gümüş bulma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı