Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord Evlilik Nasıl Yapılır?

Mount & Blade II: Bannerlord oyunu çıkalı çok kısa bir süre oldu ancak beklenildiği gibi büyük bir ilgi aldı. Oyunun tamamının bitmeden paylaşılması biraz can sıksa da çoğu oyuncu bu durumu anlayışla karşılıyor. Oyundaki pek çok dinamikten biri olan evlilik konusu da henüz tam olarak çözülebilmiş değil. Çoğu kişi Mount & Blade II: Bannerlord evlilik konusunu merak ediyor.

Nasıl Evlenilir?

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda evlilik yapabiliyoruz ancak evlenmek tahmin ettiğiniz gibi kolay değil. Öncelikle kendinize bir eş adayı belirlemelisiniz. Ansiklopediden eş adayımızın bilgilerine bakabiliriz. Adayımızla konuşmadan önce yaşına ve evli olup olmadığına iyi bakın yoksa boşa kürek çekmiş olabilirsiniz. En son nerede görüldüğüne bakıp yanına gitmeliyiz. Yanına gittikten sonra onunla konuşmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor. İkna kısmına geldiğiniz size sorular soru sayısı kadar tüp doldurmalısınız. Örneğin 3 soru sorduğunda 3 tüpü de doldurmalısınız. Bir kere yanlış yapsanız dahi kritik vuruş yaparak tüpleri doldurabilirsiniz. Sözlerimizin yanında başarı şansı da yazıyor. Sözlerimizin hemen bitişiğinde parantez içinde bazı kişilik özellikleri de var. Karşınızdaki kişinin özelliklerine göre cevaplar vermeye dikkat edin. Zira onursuz birine onurlu bir söz söylerseniz başarısız olur. Tüm soruları doğru cevapladığınızda karşınızdaki kişi sizden biraz süre istiyor. Aradan zaman geçtikten sonra tekrar buluştuğunuzda sizden yine bir ikna bekleyecek. Bu iknayı da başarıyla geçtiğinizde karşınızdaki kişi de tamam diyecek.

Bannerlord evlilik

 

Kızın rızasını aldıktan sonra ailesinden izin alma aşamasına geliyorsunuz. Kızın ailesiyle de ufak bir pazarlık yaparak kızı alabiliyorsunuz. Kız için ona ufak bir hediye veriyorsunuz ve onayını alıyorsunuz. Bu aşamadan sonra ortaya çocuk meselesi çıkıyor. Eşinizle beraber birkaç yıl beraber gezdikten sonra eşiniz hamile kalabiliyor. Eşiniz hamile kaldıktan sonra çocuk doğarken isim koyabiliyorsunuz. Her çocuğun farklı özelliği oluyor bu da güzel düşünülmüş bir özellik. Şuanda kız çocuklarının özellikleri sıfır olarak gözüküyor, bu bir hata mı yoksa bilerek mi yapıldı henüz bilmiyoruz.

Evlenmeden de oyunu devam ettirebiliyorsunuz ancak bazı dinamikler tamamlanmadığı için oyun zevkiniz düşebiliyor. Eğer savaşlarda ölürseniz çocuklarınıza geçerek oyunu devam ettirebiliyorsunuz. Bu yüzden çocuk yapmak oldukça önemli.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı