Oyun

Valheim Kurt Evcilleştirme Rehberi

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunda çağ atladıkça hayvanları evcilleştirebileceğinizi fark edeceksiniz. Valheim kurt evcilleştirme olayı aslında oldukça zordur. Bunun nedeni kurtların yaşadığı bölgelerin yaşam şartlarının bize uygun olmamasıdır. Valheim kurt nasıl evcilleştirilir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Valheim Kurt Nasıl Evcilleştirilir?

Kurtları evcilleştirmek için birden fazla yolunuz var. Bu yolların hepsinde de çoğunlukla dağ bölgesinde olmanız yani kurtların bölgesinde olmanız gerekmekte. Bu yüzden kendinizi soğuğa karşı koruyacak zırh ya da soğuğa karşı koruyan panzehir yapmanız gerekmekte. Böylelikle soğuktan etkilenmeyeceksiniz. Kurtların bulunduğu bölgelerde canınız hızlı bir şekilde azalıyor. Kurtların hasarı oldukça fazla olduğu için canınızın ve zırhınızın yüksek olması gerekiyor.

Valheim kurt evcilleştirme

Arkadaş olmak isteyeceğiniz bir kurt gördüğünüzde, onun için geçici bir bina yapmalısınız. Bunu fark edilmeden yapmaya çalışın çünkü kurtlar anında size saldırmaya başlayacak. Bu hayvanlar son derece hızlı ve güçlüdür. Kurtları bu yapıya çektiğinizde aynı odada kalmamalısınız. Çünkü kurtlar size hasar verebilir. Kurdu binaya soktuktan sonra hızlı bir şekilde dışarı çıkın ve kapıyı kapatın. Kurt kapalı alanda kaldığı için kızgınlaşacak ve çevresine zarar verecek. Kurtların bulunduğu alana çiğ et atarak onları besleyebilirsiniz. Bir süre sonra kurt sakinleşecek ve çiğ eti yemeye başlayacaktır. Mutlu olduğunu belirten küçük sarı kalplerin başının üzerinde süzüldüğünü göreceksiniz. Kurdu evcilleştirmek zaman alır ve çiğ eti periyodik olarak yeniden doldurmanız gerekir. Duvarları da onardığınızdan emin olun, çünkü bunlar zamanla hasar görebilir ve potansiyel olarak kırılabilir.

Evcilleştirme% 100’e ulaştığında, kendinize yeni bir en iyi arkadaş edinmiş olacaksınız. Kurdunuzun durumunu üzerine gelerek kontrol edebilirsiniz. Onu mutlu etmek için düzenli olarak beslemeniz gerekecek. Kurtlar evcilleştiğinizde en iyi dostunuz olur ve sizinle birlikte savaşlara girebilir ancak ölme ihtimalleri var. Bu yüzden onu korumalısınız. İki veya daha fazla kurdu başarılı bir şekilde evcilleştirebilirseniz, çiftleşmeye başlayabilirler.

Valheim Kurt Taşıma

Valheim’de hayvanlar ışınlanamaz. Portaldan geçerseniz kurt eski portalda kalır ve sizi takip edemez. Bu yüzden kurtları taşmak için gemi kullanabilirsiniz.

Valheim kurt evcilleştirme rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teşekkürler admin güzel paylaşım. Valheim kurt evcilleştirme ve Valheim hayvan evcilleştirme yazılarınız çok iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı