Oyun

Rocket League Dil Değiştirme

Rocket League dil değiştirme sorunu tüm oyuncuların yaşayabileceği bir durum. Rocket League dil değiştirme sorunu yaşayan kullanıcılar oynamak istedikleri dili kolaylıkla değiştirebilir. Oyun ilk açıldığında İngilizce olabiliyor. Oyunu İngilizce oynamak istemeyen oyuncular Rocket League Türkçe yapma ile ilgili ayarları aramaya başlıyor.

Rocket League Dil Değiştirme

Epic Games üzerinden indirilen Rocket League İngilizce olarak açılabiliyor. İngilizce olması pek önemli değil ama oyuncular resmi olarak Türkçe dil desteği sunan bir oyunu farklı bir dilde oynamak istemiyor. Epic Games Launcher üzerinden ya da Steam üzerinden dil değiştirme yapabilirsiniz.

Rocket League Türkçe Yapma

Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna -language=trk yazın ve kapayın. Oyun Türkçe olarak açılacaktır.

Rocket League oyununu Steam’de oynayan oyuncuların ise farklı bir işlem yapması gerekiyor. Öncelikle oyunu Steam kütüphanenizde bulun. Oyunun üzerine sağ tıklayarak “Özellikler” penceresini açın. Devamında ise yukarıdaki sekmelerden “Dil” kısmını seçerek açılır menüden Türkçe dilini seçin. Küçük bir güncelleme dosyası indirilecek. Açtığınızda ise Rocket League oyunu Türkçe diliyle karşınızda olacak. 

Rocket League İngilizce Yapma

Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna -language=eng yazın ve kapayın. Oyun İngilizce olarak açılacaktır.

Rocket League oyununu Steam’de oynayan oyuncuların ise farklı bir işlem yapması gerekiyor. Öncelikle oyunu Steam kütüphanenizde bulun. Oyunun üzerine sağ tıklayarak “Özellikler” penceresini açın. Devamında ise yukarıdaki sekmelerden “Dil” kısmını seçerek açılır menüden İngilizce’yi seçin. Açtığınızda ise Rocket League oyunu İngilizce diliyle karşınızda olacak. 

Rocket League Fransızca Yapma

Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna -language=fra yazın ve kapayın. Oyun Fransızca olarak açılacaktır.

Rocket League oyununu Steam’de oynayan oyuncuların ise farklı bir işlem yapması gerekiyor. Öncelikle oyunu Steam kütüphanenizde bulun. Oyunun üzerine sağ tıklayarak “Özellikler” penceresini açın. Ardından yukarıdaki sekmelerden “Dil” kısmını seçerek açılır menüde Fransızca’yı seçin. 

Rocket League Türkçe yapma

Rocket League dil değiştirme işlemlerini sizler için paylaştık. Apex Legends sistem gereksinimleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı