Oyun

Bannerlord Medeniyete Bağlanma ve Krallık Kurma

Mount & Blade II: Bannerlord bir medeniyete bağlanma ve krallık kurma rehberi sizlerle. Pek çok oyuncu Bannerlord krallık kurma işlemlerini veya bir medeniyete bağlanma olayını bilmiyor. Size bu yazıda Bannerlord oyununda bir medeniyete bağlanmayı ve krallık menüsünü kullanmayı anlatacağız.

Bannerlord Medeniyete Bağlanmak

Bir medeniyete girmeden önce savaş halinde olduğunuz tüm medeniyetlerle barış yapmalısınız. Bunu yapmak için ise düşman olduğunuz medeniyetin topraklarında gezin ve düşman bir lordla konuşun ‘sizinle barış yapmak istiyorum’a tıklayın. Haritada düşman olduğunuz ülkeler kırmızı hizmet ettiğiniz ülkeler ise yeşil gözükecektir. Ardından bir takas ekranı açılacaktır. Barış yapmak için sizden belirli bir para miktarı istemektedirler. Aşağıdaki resimde de göreceksiniz bir tatmin olma çubuğu var o çubuk dolana kadar para ya da mal vermelisiniz. En son alttaki teklif tuşu açılınca teklif yapın ve barışı sağlayın.

Bir medeniyete bağlanmak için klan seviyeniz 2 olmalıdır. Klan seviyesini 2 yaptıktan sonra hangi medeniyet istiyorsanız lideriyle konuşun ve bağlılık yemini edin.

Klan Seviyemi Nasıl Yükselteceğim?

Savaşarak ve çeşitli görevler yaparak nam kazanmalısınız. Ayrıca klan seviyeniz yükseldikçe daha çok atölye inşa edip her seviye başına daha çok adam ve yoldaş alabilirsiniz.

Bannerlord Krallık Menüsü ve Karakter Nüfuzu

Krallık menüsünü arayüz eğitiminde göstermiştik şimdi bir göz atalım.

Bannerlord krallık kurma

Krallık menüsünden içinde bulunduğunuz krallığın klanlarını, sahip olduğu toprakları ve sahiplerini, politikalarını, iç siyasetini, toplanmış ordularını ve savaşta olduğu krallıkları görebilirsiniz. Nüfuz miktarınıza göre krallık menüsündeki seçenekleri kullanıp iç siyasete karışabilirsiniz.

Nüfuzum neden sürekli azalıyor?

Bunun nedenini öğrenmek için nüfuz simgenizin üstüne gelin resimde de görüldüğü gibi “Kanun Sözcüsü -1” diyor. Bu azalışların sebebi krallık menüsündeki politikalar olabilir. Politikalara iyi bakın mesela bu durumda benim karakterimin cazibesi düşük olduğu için politika yüzünden -1 geliyor resimde görebilirsiniz.

Bannerlord nüfuz neden azalır

Nüfuzumu nasıl arttırabilirim?

Savaşlar kazanarak düşman topraklarına zarar vererek ve toplanmış olan ordulara destek olarak. En önemlilerinden biri politikaları iyi kullanarak. 

Bannerlord nüfuz arttırma

Başka bir lordun tarafını nasıl değiştirtiriz?

Haritada düşman lordunu bulun ve konuşun çıkan seçeneklerden taraf değiştirtebilirsiniz. Sonra bir ikna aşamasıyla karşı karşıya olacaksınız. Başarılı olursanız taraf değişme tamamdır.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı