Oyun

Steam ID Öğrenme ve Bulma

Steam ID öğrenme, Steam ID bulma ve Steam ID değiştirme konularını bütün kullanıcılar merak ediyor. Steam ID numaraları her hesap için özeldir. Bir kullanıcın profiline girdiğinizde 765619854713387 şeklinde bir sayı görürsünüz. Bu sayı hesabın ID numarasıdır. Steam ID numaraları için çeşitli varyasyonlar bulunmakta. Steam64 ID, Steam32 ID, Steam ID3 ve Steam ID olarak adlandırılabilir. En çok kullanılan çeşidi ise Steam64 ID’dir.

Steam ID Öğrenme

Steam ID numarasını öğrenmek için çeşitli yollar mevcut. İnternette bulunan bazı siteler aracılığıyla Steam ID’nizi öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle Steam’den profil linkini almalısınız. Daha sonra bu adrese giderek ilgili kutucuğa kopyaladığınız linki yapıştırıp “Find Steam ID” butonuna basmalısınız. Butona bastıktan sonra alt kısımda hesaba ait bilgiler gelecektir.

steam id bulma

Steam ID Değiştirme

Steam ID değiştirme mümkün değildir. Ancak Steam ID’nizi özelleştirebilirsiniz. Profilinizde 17 rakamdan oluşun ID yerine yazı olmasını sağlayabilirsiniz ancak profilinizi özelleştirseniz bile 17 rakamla oluşan ID ile bağınız kesilmez.

Steam bağlantınızı özelleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • Üst menüde bulunan profil isminize basın ve profilinize gidin.
  • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘Profili Düzenle’ seçeneğine basın.
  • Açılan sayfada yer alan ‘Özelleştirilmiş Bağlantı’ seçeneğinde boş olan kısma istediğiniz şeyi yazın.
  • Sayfanın en altına inin ve ‘Değişiklikleri Kaydet’ seçeneğine tıklayın.
  • Eğer seçtiğiniz bağlantı daha önce alınmamışsa artık özelleştirilmiş bağlantıya sahipsiniz. Eğer ‘Belirtilen profil bağlantı adresi zaten kullanımda’ hatası alırsanız istediğiniz bağlantı bir başka kullanıcı tarafından kullanılıyor demektir. Başka bir isim seçin ve o şekilde kaydedin.

Steam ID Bulma

Oyun içerisinde olsanız bile Steam ID’nizi bulabilirsiniz.  Örneğin CS:GO oyununda iseniz konsolu açtıktan sonra “status” yazarak Steam bilgilerinizi görebilirsiniz. Eğer Steam’in arayüzünde iseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Steam’i açın ve giriş yapın.
  • Üst menüde profil adınıza tıklayarak Profil sayfasına giriş yapın.
  • Profil sayfasında menünün hemen altında yer alan yeşil renkli bağlantıda bulunan sayılar sizin Steam ID’nizdir.

Steam ID öğrenme ve Steam ID değiştirme rehberimizin sonuna geldik. Steam oyun iade etme rehberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı