Oyun

Valorant Nasıl Oynanır?

Aslında ne kadar günümüz oyunu olsa da günümüzdeki oyunlardan farklıdır. Valorant’ın oynanış şekli bambaşkadır. Oyuna girdiğiniz zaman altta birkaç seçenek. Üstte skor ve harita gözükür. League of Legends karışımı Counter-Strike: Global Offensive tarzında bir oyun diyebiliriz. Peki yeni başlayanlar için, bu oyun nasıl oynanır sorusuna gelelim. Sizler için Valorant oynayış rehberi hazırladık. Valorant oynayış rehberi ile sizlerleyiz.

Oyun standart olarak bomba kur imha et tarzında takım oyunudur. Bombamız ise burada “Spike” adındaki nesnedir. Bu nesneyi kurduktan sonra Saldıran takım nesnenin patlamasını beklemektedir ve nesnenin imha edilmesini önlemektedir. Savunan taraf ise tam tersi. Saldıran tarafı yok edip nesneyi imha etmektir. Oyun 4 saniye sonra başlar takımlar çatışmaya girer ve takımdan bir ya da iki kişi bomba alanına doğru ilerler. Bu esnada oyuncular, karakterlerinin yeteneklerini kullanabilirler. Bunlar Skill dediğimiz, oyun içerisinde altta listelenmiş olan özelliklerdir. Belirli tuşları olan bu özellikleri karakterlerine göre oyuncular kullanabilir. Örnek verecek olursak Jett karakteri, C tuşuna bastığınız zaman Görüş Kısıtlama yeteneğini kullanır ve düşmanın önüne sis topağı atar. X tuşunda ise Ultimate Attack dediğimiz Ulti yeteneğini kullanır ve düşmana iki farklı saldırı yapabilmekte. Biri Temel Saldırı diğeri ise İkincil Saldırı. Bu saldırı türleri karakterden karaktere değişmekte. Akabinde düşmanını etkisiz hale getiren taşıyıcı gidip Spike’ı belirtilen alana kurar. Takımına Exp kazandırır. Akabinde bombayı koruyan taraf yani Saldıranlar bomba etrafında bekler Savunan taraf ise imha etmek için bombayı ararlar. Böylece devam eder.

Valorant nasıl oynanır

Oyun içerisinde Dereceli ve Derecesiz olarak ikiye ayrılan segment vardır. Dereceli oynadığını takdirde elde ettiğiniz puanlar gelişiminizi olumlu etkiler. Derecesiz ise arkadaşlarınız ile eğlence amaçlı açabileceğiniz maç türüdür. Lakin maçı terk ederseniz (ikisi için geçerli) süre kısıtlamalı cezalandırmaya tabi kalırsınız. AFK kalırsanız, Exp puanınız düşer ve süre kısıtlamalı cezaya tabii tutulursunuz.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz. En iyi drop veren CS:GO kasa açma siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı