Teknoloji

WhatsApp yeni özelliği ile çok konuşulacak gibi duruyor!

iPhone için yayınlanan WhatsApp 2.19.30 sürüm numaralı güncelleme ile uygulamaya kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunan güzel bir özellik ekleniyor.

WhatSapp'a yenilik

WhatsApp kullanarak kişileri eklemek artık çok daha kolay. Bir telefon numarası girebilir ve kaydetmeden önce WhatsApp’ta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için “Yeni Sohbet > Yeni Kişi” seçeneğine dokunun.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için uygulamayı App Store’dan güncellemeniz yeterli olacaktır. Son olarak bu özelliğin çok yakında WhatsApp’ın Android’deki uygulamasına da geleceğini belirtelim. Buna ek olarak WhatsApp, yalan ve yanlış haberlerle mücadele için kullanıcıların mesaj iletme hakkına sınırlama getirdi.

Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları, bir mesajı en fazla beş kişi ya da gruba aynı anda iletebilecek.

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren bir mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu. Facebook bünyesindeki dünyanın en büyük anlık iletişim platformu WhatsApp, dünyadaki tüm kullanıcıları için geçerli olacak bu uygulamayı 6 ay önce Hindistan’da başlatmıştı.

Aylık aktif 2 milyara yakın kullanıcısı olan WhatsApp, bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberlerle linç olaylarının yaşanmasından sonra almıştı. WhatsApp’ta şu ana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 kez paylaşmasına izin veriliyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı