Oyun

Popmundo İlişkiler Nasıl Yönetilir?

Bir önceki yazımızda genel olarak Popmundo dünyasından bahsetmiştik. Şimdi ise oyunun içinde ufak gibi görünen ancak oyunun temelini oluşturan bir konudan, ilişkilerden bahsedeceğiz. Nedir Popmundo’da ilişkiler?  Popmundo’nun bir dünya olduğunu ve dünyamızdaki her türlü ilişki çeşidinin Popmundo’da da olduğunu unutmayın. Mesela biriyle patron-çalışan ilişkisi de pekala kurabilirsiniz. Ancak ben daha geniş kapsamlı bir genelleme yapmaya çalışacağım. Örneğin arkadaş ilişkisi, flört/nişanlı/eş ilişkisi, anne-baba- çocuk ilişkisi gibi. Bunlara ek olarak kariyer ilişkileri de var tabii ancak  o konuya kariyer seçenekleri yazısında değinmek istiyorum. Öyleyse Popmundo ilişkiler yazımıza başlayalım.

Popmundo’da Arkadaşlık

Her karakterin kendine ait bir ilişkiler sayfası vardır ve bu sayfada düzenli olarak ilgilendiğiniz karakterleri görebilirsiniz. Her 12 saatte bir, her arkadaşınızla 3 kere ilgilenme hakkınız olur ve karşılıklı olarak birbirinizle etkileşime geçtiğinizde arkadaşlık seviyenizin yükseldiğini görebilirsiniz. %100’e ulaşmış bir arkadaşlık barı, o kişiyle iyi bir arkadaş olduğunuzun bir göstergesidir ancak her zaman böyle olmak zorunda da değil. Yani hiç tanımadığınız biriyle de sürekli etkileşim halinde olup arkadaşlığınızı yükseltebilirsiniz. Bu, tamamen kağıt üzerinde arkadaş gibi görünmenizi sağlar ancak oyundan aldığınız keyfi herhangi bir şekilde etkilemez. Bir de gerçek arkadaşlıklar vardır. Bu insanlarla birebir mesajlaşılabilir, onlarla kariyer planlamaları yapabilir, oyundaki restoranlarda yemeklere çıkabilirsiniz. Tabii bunlar tamamen oyuncunun kendi elinde olan tercihlerdir. Kimisi sadece günlük ilgilenmelerle arkadaşlık kurarken, kimisi hiçbir şekilde ilgilenmeyip sohbet ederek de  arkadaşlığını pekiştirebilir. Buna zamanla oyuncular kendi kendilerine karar verirler. Popmundo ilişkiler konusunda başlangıç arkadaşlıktır.

Popmundo arkadaşlık ilişkisi

Popmundo’da Romantik İlişkiler

Yine her karakterin kendine ait ilişkiler sayfasında bulunan bir romantizm barı mevcut. Eğer iki karakter birbiriyle romantik etkileşimlerde bulunur ve romantik randevulara çıkarlarsa karakterler birbirlerine aşık olduğunu belli eden güncellemeler almaya başlar. Tabii bu işin mekanik kısmıdır, karakterinizin aşık olduğunu söylemesi, karşınızdaki karakterle evleneceğiniz anlamına gelmez. Tabii evlenmeyi de tercih edebilirsiniz ancak genelde Popmundo’da işler böyle yürümüyor. Anlayacağınız üzere oyunun mekanik boyutundan daha ileri seviyede bir de sosyal boyutu var. İnsanlar muhabbet etmeyi seviyorlar ve onları bunun için yargılayamayız değil mi? Popmundo ilişkiler konusunda ileri seviye romantik ilişkilerdir.

Popmundo romantik ilişkiler

Popmundo’da Evlilik

Bir karakterle ilgilenirken onun üzerinde nişan yüzüğü kullanırsanız, ona evlenme teklif etmiş olursunuz ve şayet karşı taraf yüzüğü takarsa artık nişanlısınızdır. Nişanlanabilmek için arkadaşlık ya da romantizm barınızın dolu olmasına gerek yoktur. Tamamen yabancı birine de evlenme teklif edebilir, nişanlanabilir ve hatta evlenebilirsiniz. Nişanlandıktan sonra en erken 10 gün sonraya bir nikah tarihi alır, seçtiğiniz şehrin adliyesinde ya da ibadet evinde evlenirsiniz. Bu andan itibaren birbirinizin aile sayfasında evliliğiniz görüntülenir. Popmundo çoklu evlilik ve gay/lezbiyen evlilik gibi birçok evlilik türüne açık bir platformdur. Kızların kız arkadaşlarıyla, erkeklerin erkek arkadaşlarıyla evlendiği oldukça sık görülür. Evlilikler eğlencelidir.

Popmunda evlilik

Popmundo Hamilelik

Popmundo’da 90 gün geçiren kadın karakterler hamile kalabilirler. Sadece 2 haftada bir, 12 saat boyunca ovulasyon döneminde olan kadın karakterler partnerleriyle seks yaparak çocuk sahibi olma şansını elde edebilirler. Tabii gerçek dünyada olduğu gibi prezervatif kullanırlarsa malesef hamile kalamazlar. İstenmeyen hamilelikleri de 24 saat içerisinde ertesi gün hapı kullanarak bertaraf edebilirler. Popmundo’da çocuk sahibi olmak için evlenmenize gerek yoktur. Hatta biriyle evliyken, bir başkasından hamile bile kalabilirsiniz. İstisnai durumlar dışında kimse yadırgamayacaktır. Hamilelik 42 gün sürer ve hamileliğin 21. gününde çocuğunuzun cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Çocuğunuz doğduğunda babasına DNA testi gönderip göndermemek de sizin elinizde, tabii babanın test yapıp yapmaması da babanın elinde. Yeni doğan çocuğunuza sizin ya da babasının soy ismi ile birlikte kendi belirleyeceğiniz ismi de verebilirsiniz. Böylelikle Popmundo üzerinde 2 farklı karakteriniz olmuş olacak. Her 56 günde bir sizinle birlikte çocuğunuz da büyüyecek ve 16 yaşına geldiğinde o da reşit bir karakter olarak Popmundo’da kendi yolunu çizebilecek.

Popmundo hamilelik

Popmundo’da ilişkiler genel olarak değerlendirildiğinde bu şekilde ele alınabilir. Görüldüğü gibi oldukça geniş bir yelpazede her türlü talebi karşılayabilecek bir sistem mevcut. Bu tarz ilişkilerin ilgini çekeceğini düşünüyorsanız, Popmundo.com adresinden kaydını tamamlayabilirsiniz.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı