Oyun

Valheim Balık Tutma Rehberi

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Haritada gezerken balıkları gören her oyuncu balıkları mızraklamaya çalışmıştır. Valheim balık tutma rehberimiz sayesinde balıkları kolayca yakalayabileceksiniz.

Valheim balık tutma konusunda pek fazla bilgi vermiyor. Bu yüzden oyuncular balık tutma evresine biraz geç geliyor. Balık, Valheim’deki birçok besin kaynağından biridir ve hem sağlığı hem de dayanıklılığı geri kazanmak söz konusu olduğunda son derece faydalıdır. Oyunun balık tutma mekaniği, orada daha gerçekçi olanlardan biri ve Minecraft gibi diğer hayatta kalma oyunlarının aksine, gerekli olta üretilemez.

Valheim Balık Nasıl Tutulur?

Valheim’de balık tutmak için öncelikle bir oltaya ihtiyacınız var. Balık tutabilmek için öncelikle bir adet oltaya ve yeme ihtiyacınız var. Her iki ürün de tüccardan alınabilir. Bir olta ve yem satın aldıktan sonra, sol fare düğmesini basılı tutun, nişan alın ve bırakın. Düğmeyi ne kadar uzun süre basılı tutarsanız, şamandıra o kadar uzağa gider. Balığın yemi almasını bekleyin. Bu, ayırt edici bir ses, şamandıranın hareketi ve şamandıranın etrafındaki mavi bir “şok dalgası” ile belirtilecektir. Ardından, karakteriniz balığı sarana ve karaya sürükleyene kadar farenin sağ düğmesini basılı tutmanız gerekir.

Eğer olta ve yeminiz yoksa da balık elde edebilirsiniz. Örneğin fırtınalar sırasında, dalgalı denizin alabileceğiniz bazı balıkları karaya çıkarma ihtimali var. Siz de karaya çıkan balıkları toplayabilirsiniz.

Valheim Olta Nasıl Yapılır?

Olta sadece küçük, mavi renkli gezici bir tüccar olan Haldor’dan satın alınabilir. Özellikle tehlikeli bir bölge olan Kara Orman’da rastgele bulunabilir ve Madeni Paralar karşılığında faydalı eşyalar satacaktır. Haldor ayrıca sizden değerli eşyaları da satın alabilir. 350 altın vererek Haldor’dan oltanızı alabilirsiniz. 50 adet balık yemini de 10 altın karşılığında elde edebilirsiniz.

Valheim Tüccar Ne Satar?

Haldor yalnızca birkaç ürün satıyor, ancak bunlar (çoğunlukla) çok kullanışlıdır:

  • Yule şapka (100 altın)
  • Dverger halkası (620 altın)
  • Megingjord (950 altın)
  • Ymir eti (120 altın)
  • Olta (350 altın)
  • Balık yemi x50 (10 altın)

Balık Tutma İşlemi ile Neler Yakalanabilir?

Şu anda, Valheim’de yalnızca onları topladıktan sonra elde ettiğiniz balık parçalarının sayısında farklılık gösteren yalnızca 3 tür balık vardır.

En küçük balık size 1 parça, orta boy balık 2 parça ve en büyük balık 4 parça verir.

Not: Balık tutma işlemi, dayanıklılığınızı tüketir. Dayanıklılığınız tükenmeden balığı dışarı çıkaramazsanız, balıklar kaçar. Bu nedenle, dayanıklılığınız dolu olmadığında oltanızı daha uzağa atmaktan kaçınmak her zaman daha iyi bir fikir olacaktır.

Valheim balık tutma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı