Oyun

Valheim Bronz Nerede Bulunur ve Nasıl Kullanılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Valheim’de geliştikçe bronz ihtiyacınızı fark ediyorsunuz. Valheim bronz nerede bulunur ve nasıl kullanılır gibi sorulara cevap vermek için bu yazıyı hazırladık.

Valheim Bronz Nerede Bulunur?

Valheim’de bronz metali doğrudan bulunmuyor. Öncelikle Kara Orman ve çevresinde bakır yatakları bulmalısınız. Bu bakır yataklarını kazabilmek için kazmanızın gelişmiş olması gerekiyor. Bakır yataklarının çevresi parlak olduğu için kolayca tespit edebilirsiniz.

Valheim Bronz Nasıl Yapılır?

Elde ettiğiniz bakırları kömür kullanarak külçe dönüştürmelisiniz. Bunun için bir yapı inşa etmeniz gerekiyor. Elinize çekici alarak bu menüyü inceleyebilirsiniz. Bir ocak kurarak 2 adet bakır ve 1 kalay kullanarak 1 adet bronz elde edebilirsiniz. Bronz ile kendinizi yeni bir çağda bulacaksınız. Bronzlar ile kendinize baltalar, giysiler yapabilirsiniz.

Valheim bakır yatağı

Kalay cevheri, Kara Orman’da bulunan başka bir kaynaktır, ancak bulunması bakırdan çok daha kolaydır. Kalay yatakları su kenarında bulunabilir, bu yüzden Kara Orman sınırları boyunca akan nehirleri arayın. Su hattında parlak siyah bir kayaya benziyor ve kazmanızla çabucak kazabilirsiniz.

Bronzdan yapabileceğiniz  Valheim eşyaları:

 • Bronz Atgeir – on Ahşap, sekiz Bronz ve iki Deri Hurdası
 • Bronz Miğfer – dört Ahşap, sekiz Bronz ve iki Deri Hurdası
 • Bronz Kalkan – on Bronz, dört Ahşap
 • Bronz Topuz – dört Ahşap, sekiz Bronz, üç deri hurdası
 • Bronz Çiviler – bir Bronz 20 çivi üretir
 • Bronz Kazma – üç Ahşap, on Bronz
 • Bronz Mızrak – beş Ahşap, altı Bronz, iki Geyik Postu
 • Bronz Kılıç – iki Ahşap, sekiz Bronz, iki Deri Hurdası
 • Bronzbaşlı ok – sekiz Ahşap, bir Bronz, iki Tüy
 • Kültivatör – beş  Ahşap, beş Bronz
 • Bronz Zırh 

Bronz Balta ile kesemediğiniz ağaçları kesebilirsiniz. Bu sayede Kaliteli Ahşap elde edebilirsiniz. Bronz Kazma hızlı bir şekilde kullanılmaz hale gelebilir. Bu durumu önlemek için yanınıza ekstra bir kazma alabilirsiniz. Kalay ve bakır madenleri çok ağır olduğu için envanterinizde yer açmayı unutmayın. Kalay ve bakır ışınlanamaz.  Portal kullanarak ışınlanmanız mümkün olmuyor. Bakır, Kara Orman çevresinde olduğu için eve dönerken canavarlarla uğraşmamak için hızlı davranmalısınız.

Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı