Teknoloji

En Çok Güncelleme Alan Telefon Listesi

Android telefon üreticileri, kullanıcılara sundukları güncelleme desteğine göre sıralandı. Dünya genelinde Google’ın birinci olduğu listeye Türkiye’den de General Mobile girdi. İşte en çok güncelleme alan marka ve modeller…

Android telefon üreticilerini aldıkları güncelleme sayısına göre sıralayan AOSMark, en uzun destek sunulan markaları açıkladı. Üreticilere 0 ila 6 puan arasında skorların verildiği listenin ilk sırasında Google yer aldı.

AOSMark’ın güncelleme desteği alanında açıkladığı “En İyi 20 Üretici” listesinde Google’ın ardından ise OnePlus ikinci sırada yer aldı. Android telefon üreten 20 markanın yer aldığı listeye Türkiye’den ise General Mobile da girdi.

En çok güncelleme gelen telefon markaları

GOOGLE BİRİNCİ, GENERAL MOBILE BEŞİNCİ

Android API seviyesinde değişime sebep olan güncellemeleri baz alarak hazırlanan listedeki markalar 6 üzerinden puanlandı.

Bu puanlama sistemine göre 3.5 puan alan Google birinci olurken General Mobile ise beşinci sırada yer alarak, güncelleme desteği konusunda dünyadaki en iyi 20 telefon üreticisi arasına giren tek yerli marka oldu. 

Samsung’un 8. sırada yer aldığı listede, Huawei ise kendine 16. sırada yer bulabildi.

EN ÇOK GÜNCELLEME ALAN TELEFONLAR

Akıllı telefon seçimi yaparken kullanıcıların en çok dikkat ettiği konulardan biri olan markanın işletim sistemi güncellemelerine verdiği önemi ölçmek amacıyla hazırlanan listeye göre Android güncelleme desteği konusunda en iyi telefon üreticileri ve en çok güncelleme alan modeller şöyle sıralandı:

Üretici 
Marka
Aldığı 
Puan
Telefon 
Modeli
Güncelleme 
Sayısı
Google 3.5 HTC One Google Play edition 5
OnePlus 2.75 Sony Xperia Z 5
Nokia 1.82 Sony Xperia ZL 5
Sony 1.63 Kyocera Android One S2 4
General Mobile 1.62 Sharp Android One S1 4
Wileyfox 1.6 Huawei Nexus 6P 4
Zebra 1.33 LGE Nexus 5X 4
Samsung 1.28 Sharp 507SH 4
Zuk 1.17 Motorola Nexus 6 4
Pantech 1.14 OnePlus One 4
Motorola 1.11 LGE Nexus 4 4
HTC 1.01 Sony Xperia Z Ultra 4
10.or 1.0 Essential Products PH-1 3
Sonimtech 1.0 Google Pixel 3
Vizio 1.0 Google Pixel XL 3
Huawei 0.98 Motorola Moto X (4) 3
Xiaomi 0.93 Nokia Nokia 6 3
Sharp 0.85 Nokia Nokia 7 3
LGE 0.83 Nokia Nokia 8 3
Asus 0.77

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aga güncellemesiz yapamam diyorsan samsung alacaksın. bi kere xiaomi ve huavey ne olacak belli değil malum çin amerikan ticaret savaşları var. bu savaşlar yüzünden çin mallarına güvenemiyorum. ama güncelleme konusunda samsung telefonalrın da hakkını yememek lazım. Ben seçimimi samsungdan yana yapıyorum. a51 kullandığım telefon o da güncelleme alıyormuş oh mis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı