Teknoloji

Startup Deck Girişimcilik Etkinliği 5 Kasım’da İzmir’de

Startup Deck etkinliği, 5 Kasım tarihinde İzmir’in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde katılımcılara kapılarını açacak.

Startup Deck

Potansiyeli yüksek girişimciler ile deneyimli yatırımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen Startup Deck, ortaya başarılı girişimcilik hikayeleri çıkmasına ön ayak olmayı amaçlıyor. Startup Deck’in en önemli özelliği ise dijital ve yenilikçi iş fikirlerini yatırımcılarla buluştururken herhangi bir kar amacı gütmeyen etkinlik olarak kalmaya devam edebilmesi.

Startup Deck etkinliğinin hedefleri arasında girişimcilerin sağlam temelleri olan iş fikirlerini hayata geçirme konusunda karşılarına çıkan en büyük engellerden olan yetersiz sermaye sorununu, doğru yatırımcılar ile ortadan kaldırmak. Bu hedefi doğrultusunda İzmir’in girişimcilik ekosistemini geliştirmek adına önemli çalışmalarda bulunuyor.

Vizyonunu ‘İzmir ekonomisinin reel sektörlerine katkı yapan global, entegre ve kendi alanında lider bir yatırımcı ve girişimci platformu oluşturabilmek’ olarak tanımlarken; misyonunu ise ‘Girişimcilere teknoloji, uzmanlık ve faizsiz finans yatırımcı prensiplerini bir araya getirmek’ olarak açıklıyor.

İyi bir fikre sahip olan fakat yeterli finansman bulamayan girişimciler zamanla fikirlerinden vazgeçmek durumunda kalıyor. Bu sebepten de birçok parlak fikir heba oluyor. Bu durumun önüne geçmek için böyle bir etkinlik düzenleniyor.

Son dönemin parlak iş fikirlerinin hayata geçirilmesini destekleyen “melek yatırımcılık” kavramları girişimcilerin umudu oldu.

“Bu kapsamda, İzmir’de girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik yaptığımız çalışmalarımız doğrultusunda, melek yatırımcı, risk sermayedarları ve girişimcilerin yollarının birbirleriyle nasıl kesiştiği, girişimcilerin ihtiyacı olan gereksinimlerini, yatırım kararının hangi aşamalardan sonra alındığı gibi konularda deneyim kazanmak üzere, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve girişimcilerinin katılımıyla; “Startup Deck ” adına bir etkinlik olmasını hedefliyoruz.”

5 Kasım 2019 tarihinde İzmir, Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Startup Deck etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için tiibot.org web sitesini ziyaret edebilir ya da Startup Deck Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir!

Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı