Nasıl Yapılır?Teknoloji

Telefonlarda Bixby Tuşu Nasıl Aktif Edilir?

Samsung Galaxy, daha önceki versiyonlarında kullanıcılarının hizmetine sunmuş olduğu Bixby tuşuna Galaxy S10 serisinde de sol kenarda yer vermeye devam etmektedir. Fakat Güney Koreli üretici bu tuşun işlevleri konusundaki tutumunu ise git gide yumuşatmaya başladı. Yeni telefonlar ile birlikte Bixby tuşunu daha özelleştirmek ve sık kullandığımız bir uygulamayı hızlı bir şekilde başlatabilmek için kullanmak mümkün olmaktadır. Yeni bir telefona sahip olmayan kullanıcılar ise Bixby nedir diye düşünebilir.

Sık kullanılan uygulamayı başlatmanın yanı sıra, Bixby altında oluşturulan hızlı komutlardan bir tanesini de Bixby tuşu ile kullanmak için seçmek mümkün olmaktadır. Fakat Bixby komutlarını oluşturmak biraz karışık bir işi. Bunun yanı sıra kullanıcı ara yüzünün de İngilizce olması nedeni ile tüm kullanıcılar tarafından tercih edilmeyebilir. Bu neden ile bu yazımızda, Bixby tuşunun sık kullanılan uygulamayı başlatmak için nasıl kullanılacağı üzerinde yoğunlaşacağız. Çoğu kullanıcı Bixby nedir, Bixby ne işe yarar, Bixby nasıl aktifleştirilir, Bixby tuşu nasıl aktif edilir gibi soruların cevabını bilmiyor. Gelin hep beraber Bixby tuşu nasıl aktif edilir onu öğrenelim.

Bixby nasıl kullanılır

Bixby Tuşunu Sık Kullanılan Uygulamalar İçin Nasıl Kullanırım?

Bixby tuşunu sık kullanılan uygulamalarınız açabilmek amacı ile kullanmak istiyor iseniz şu aşamaları takip etmeniz gerekmektedir. Öncelikle ayarlarınızı açın. Ekranı aşağıya doğru kaydırarak gelişmiş özellikler bölümüne girin. Bundan sonra ise bu ekran yer alan Bixby tuşu seçeneğine dokunun.

Daha sonra ise karşınıza Bixby tuşu başlığı altında iki seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasından Bixby’yi aktif etmek için hangi yolu tercih ederseniz; uygulamayı açabilmek için de diğerini kullanabilirsiniz. Bu konuyu bir örnek ile açıklayacak olur isek örneğin Bixby’yi açabilmek için bir kez basın seçeneğini tercih eder iseniz, çift basma kullan karşısında bulunan düğmeyi açık duruma getirin. Daha sonra ise bu seçeneğe tıklayın. Bundan sonra ise uygulamayı aç seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Daha sonra ise dişli ikonununa dokunarak uygulama seçim sayfasını açın. Şimdi ise artık istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

Bixby Dilini Türkçe’ye Çevirebilir Miyim?

Şu an için Bixby uygulamasında yukarı da belirtmiş olduğumuz gibi maalesef Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu yüzden bu uygulamayı Türkçe olarak kullanamazsınız.

Bunun yanı sıra Türkçe dil desteği geldiğinde yapmanız gereken şeyleri şimdiden söyleyelim. Sırası ile önce Bixby’yi açarak sağ yukarıda bulunan Menu ikonuna girdikten sonra Settings’e tıklamanız gerekiyor. Bu noktadan sonra ise Language and Speaking style seçeneğine tıklamanız ve oradan Languages kısmından geldi ise dili English (US)’dan Türkçe’ye çevirmeniz gerekecektir. Dili değiştirmek yeniden bir kurulum gerektirebilir fakat kurulum adımları yukarıda bahsettiğimiz gibi olacaktır.

Bixby Başka Ne için Kullanılır?

iPhone telefonlarda kullanılan Siri’yi hepimiz en az bir kere duymuşuzdur. Eğer biz iPhone kullanıcısı değil isek iPhone kullanan arkadaşlarımızdan bu uygulamadan konuşan kadının sesini duymuşuzdur. Bixby de iPhone’nun Siri’sine rakip olarak çıkarılmış ve aynı hizmetleri sunmaktadır.

CS:GO kasa açma sitelerini incelemek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. güzel paylaşım teşekkürler. Bixby tuşu nasıl aktifleştirilir diye her yerde arıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı