Nasıl Yapılır?Teknoloji

Twitter Hesabınızın Şifresini Nasıl Değiştirirsiniz?

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hesabının ele geçirilmesi, sosyal medya hesaplarının güvenlik endişelerini arttırdı. Peki hesabınızın güvenliğini sağlamak için en kolay yollardan biri olan şifre değiştirme işlemini nasıl yapabilirsiniz?
Twitter şifresi nasıl değiştirilir?

Sosyal medyadaki hesapların güvenliğini sağlamak yine kullanıcıların elinde. Uzmanlar, hesaplarınızın çalınmasının ve sizden habersiz aktiviteler yapılmasının önüne geçmek için sık sık şifre değişikliği yapmanızı öneriyorlar. Bugün sizlere Twitter’da şifre değiştirmek için neler yapılması gerektiğini aktaracağız.Dün gece, sosyal medya hesaplarımızın ne kadar güvensiz olduğuna dair oldukça somut bir örnek almış olduk. Twitter’ın kurucusu, ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Jack Dorsey’in 4 milyon takipçili resmi hesabı ele geçirildi. Hesabı ele geçiren hackerlar ise Dorsey’in hesabından nefret söylemlerinde bulundu.

Twitter yetkilileri de Dorsey’in hesabının çalındığını doğruladı ve neler yaşandığını araştırdıklarını belirtti. Twitter’ın açıklamalarına göre sorunun kaynağı hesaba kayıtlı olan telefon numarasının ele geçirilmesi ve telefondan mesajlar atılmasıydı. Sonuç ne olursa olsun, bu örnek bize sosyal medyanın ne kadar güvensiz olacağını gösteren bir kanıt. Dünya’nın en popüler sosyal medya platformlarından birinin sahibi bile olsanız sizin de hesabınız çalınabilir.

Hesap güvenliğini sağlamanın en kolay yolu, şifre değiştirmek:

Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın güvenliğini sağlamanın en kolay ve hızlı yolu sık sık şifre değiştirmektir. Eğer Twitter şifrenizi Android uygulamasında nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin:

Twitter’da Nasıl Şifre Değiştirilir?

twitterda şifre nasıl değiştirilir

  • Uygulamaya giriş yapın ve profilinize basın. Açılan menüden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin.
  • Sonraki menüde “Hesap” seçeneğine dokunun.

twitterda şifre nasıl değiştirilir

  • Açılan sayfada “Şifre” seçeneğine basın.
  • Güncel şifrenizi girdikten sonra yeni şifrenizi en az 6 karakter olacak şekilde yazın ve “Şifre güncelle” seçeneğine basın.

Twitter şifrenizi hatırlamıyor / hesabınıza erişemiyorsanız:

Peki, diyelim ki hesabınız ele geçirildi ve erişemiyorsuzun, ya da hesabınız ele geçirildi. Bu durumda Twitter şifrenizi edinmek ve hesabınıza yeniden erişmek için aşağıdaki adımları takip edin:

twitterda şifre nasıl değiştirilir

  • Twitter’ın giriş sayfasında “Şifreni mi unuttun?” yazısına tıklayın.
  • Gelen kutucuğa hesabınızın kayıtlı olduğu email adresini veya kullanıcı adınızı girin.

twitterda şifre nasıl sıfırlanır

  • Bir sonraki sayfada şifre yenileme talebiniz için gönderilecek bağlantının doğru email adresine gittiğinden emin olun ve “Devam et”e basın.
  • Kayıtlı email adresinize girin ve gelen maildeki “Şifreyi sıfırla” bağlantısına basın.
  • Açılan sayfada yeni şifrenizi oluşturun.İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı