Oyun

Valheim Ocak Geliştirme

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Oyunu oynayanların en çok merak ettiği konulardan biri de Valheim ocak geliştirme. Valheim ocak geliştirme nasıl yapılır konulu yazımız sayesinde ocak seviyenizi kolayca yükseltebilirsiniz.

Valheim Tezgah Geliştirme

Valheim’de eşyalarınızı onarmak, yeni ekipmanlar üretmek ve geliştirmek için tezgah kullanmalısınız. Başlangıçta tezgah seviyeniz 1 olacaktır. Başlangıç seviyesindeki tezgah ile basit işlerinizi yapabilirsiniz ancak oyunda ilerledikçe tezgahınızın seviyesi size yetmeyecektir. Tezgahınızın seviyesini yükseltmek için bazı yapıları kurmalısınız. Elinize çekici alıp sağ tıkladıktan sonra açılan bölümde üretim kısmını seçmeniz gerekiyor. Üzerinde yıldız olan yapıları kurarsanız tezgahınız seviye atlayacaktır. Eğer yıldızlı bir yapı kalmadıysa hala keşfetmediğiniz bir eşya var demektir. Tezgahı geliştirerek yeni eşyaların da kilidini açabilirsiniz. Böylece tezgahta daha gelişmiş eşyalar oluşturabilirsiniz.

Valheim Kömür Ocağı Nasıl Kullanılır?

Çağ atladıktan sonra ilk karşılaşılan yapılardan biridir kömür ocağı. İçine ahşap atarak kömür elde edersiniz. Bu kömürü eritme fırınında madenleri işlemek için kullanabilirsiniz.

Valheim Eritme Fırını Nasıl Kullanılır?

Bakır ve kalay madenlerini topladıktan sonra bunları işlemek gerekiyor. Eritme fırınına giderek bir taraftan madenlerimizi, diğer taraftan da kömürlerimizi atarak madenleri işleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz bakır sayesinde ocak kilidiniz kalkacak.

Valheim eritme fırını nasıl yapılır

Valheim Ocak Nasıl Yapılır?

Valheim’de ocak yapabilmek için öncelikle çağ atlamanız gerekiyor. Oyun başında kullandığınız tezgahın seviyesini arttırmadan ocak kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Ocak yapabilmek için öncelikle eritme fırını ve kömür ocağı kurmalısınız. Bu yapıları kurabilmek için alaz çekirdeğine ihtiyacınız var. Alaz çekirdeğini defin odalarından temin edebilirsiniz. Eritme fırınına giderek bir taraftan madenlerimizi, diğer taraftan da kömürlerimizi atarak madenleri işleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz bakır sayesinde ocak kilidiniz kalkacak. Ocak yapabilmek için taş, kömür, ahşap ve bakıra ihtiyacınız var. Eğer bu eşyalarınız varsa hemen ocak kurabilirsiniz. Ocak kurduktan sonra tezgahınızı bozmayın. Çünkü ocakta tüm eşyaları yapana kadar tezgaha ihtiyacınız var ve bazı eşyaları onarmak zorunda kalacaksınız.

Valheim ocak yapma

Valheim Ocak Nasıl Geliştirilir?

Ocağı yaptıktan sonra geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için yıldızlı yapıları inşa etmeniz gerekiyor. Bu sayede ocak seviyenizi arttırabilirsiniz.

Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı