Nasıl Yapılır?

Wi-Fİ Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kablosuz bir internet kullandığınız zamanlarda diğer kişilerin internet bağlantılarından yararlanmamaları amacıyla zaman zaman şifre değişikliğine gidilebilecektir. Wi-Fi şifre değiştirme işlemleri de tamamen kolay bir biçimde gerçekleşmekte olup; sadece Wi-Fİ’ye bağlı olan bir bilgisayarın olması da bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli olarak görülmektedir. Kablosuz ağlarda değişiklik yapmak isteyecek olan kişilerin izleyeceği yollar da pek fazla kapsamlı olmamakla beraber bu konuda da kısa süreli bir işlem yapmak yeterli olacaktır.Wi-Fi Şifresi Değiştirme İşlemi

Wi-Fi şifresini değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken ilk şey model ara yüzüne bağlanmak olacaktır.  Herhangi bir tarayıcıya girerek 192.168.1.1 adresinden bunu yapmanız mümkün olacaktır. Kişisel bilgilerinizi girerek modem ara yüzüne ulaştığınız anlarda modem ara yüzünü değiştirmek daha da kolay bir hale gelecektir. Modem ara yüzüne girdiğinizden sonra da “Kablosuz” bölümüne giriş yapabilirsiniz. Buradan da “kablosuz Ağ Adı(SSID)” seçeneğini tıklayarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Kablosuz modem ara yüzüne girerek Wi-Fi şifre değiştirme işleminin yanı sıra diğer tüm işlemleri yapabilirsiniz. Bunun yanında da ayarlarda da değişikliğe giderek daha fazla performans bekleyebilirsiniz. İnternet bağlantılarını kontrol etmenin yanında modem ismini değiştirmek de bu kısımdan yapılabilecektir. Bu sayede de internetin daha sağlıklı bir biçimde kullanılması adına modem ara yüzüne giriş yapmaları yeterli bir durum olarak da görülmesi sonucu ortaya çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı