Teknoloji

Mobil Uygulama İndirerek Nasıl Bedava Alışveriş Yapılır?

Yurt dışından alışveriş yapılan siteler kervanına şimdi de yaklaşık 5 yıldır hizmet veren Çin kökenli Gearbest sitesi ile devam ediyoruz. Kendilerine ait depolarında bulunan ürünleri bize satmaktadır. Bu açıdan bakıldığında orjinal ürün konusunda son derece güvenilir bir sitedir. Genllikle Aliexpress tarzı sitelerde aldığımız ürünün orijinal olup olmadığını anlamak için bir çok araştırma yaparız ancak Gearbest bu konuda sıkıntı yaratmayan sitelerden olması işimizi kolaylaştırıyor. Site genel olarak akıllı telefonlar, cep telefonları, tabletler, elektronik eşyalar, bilgisayarlar, akıllı saatler gibi elektronik alanında çoğunluk sağlanan ürünleri satmaktadır.Gearbestden ürün nasıl alırım ?

1.Sipariş verme : Satın alma tuşuna basmanız yeterli.İletişim bilgileri; telefon vs işlemler bu kısımda yapılıyor ve kargonuzu seçiyorsunuz. Kargo olarak Post NL, Sweden Post, Aramex, ALJOY, EMS gibi yaygın olan herhangi bir kargoyu seçebilirsiniz.

2.Ödeme: Bu bölümde kredi kartı, Paypal, Webmoney, BKM Express hesabınız üzerinden ödeme yapmanız istenir.

3.İşleme: Ürünü satın aldığınız site görevlileri tarafından kontrol edilir.

4.Kargo : Ürününüz kargoya verilir ve size sipariş numarası gönderilir.

Yurtdışından ürün aldım gümrükte takılır mı ?

30 Euro altında vergisiz, direk istediğiniz ithali yasak olmayan ürünleri yurtdışından sorunsuzca alabilirsiniz, 30 Euro üzerindeki ürünler için vergi ödeyerek istediğiniz ürünü alabilirsiniz. 30 Euro’yu geçmeniz durumunda; AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18 vergi uygulanır. Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 vergi uygulanır. Kozmetik ürünleri getirtilmesi yasaktır. Telefon getirtilmesi yasaktır. Elektronik sigara yasaktır. Pil Getirilmesi yasaktır. Sporcu gıdaların kargo yoluyla getirtilmesi yasaktır.(Milli Sporcu Belgesi ve doktor onayı sunulduğunda istisna) 30 Euro’yu aştığınızda vergiyi teslimata kapınıza gelen kargoyla ödemeniz mümkündür. (Özel kargo şirketleri arayıp önceden verilen IBAN numarasına yatırılmasını istemektedirler. Gümrükte takılan kargolarınız için size ihbarname gelecektir.)

Gearbest Günlük 8$ Kazanma Oyunu

Gearbest, günlük kasa açma oyunuyla karşımıza çıkıyor. Oyuna başladığınız an para kasanızda para bulunuyor. Parayı çekebilmek için arkadaşlarınızın yardımına ihtiyacınız var.

gearbest uygulamada yardım

Para kasanızdaki tüm parayı çekebilecek duruma geldiğinizde hepsini elektronik cüzdana çekebilir ve harcayabilirsiniz. Kazandığınız paralar GB bölümüne yansır. Alışverişlerinizde doğrudan kullanabilirsiniz. Oyuna başlamak için mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu oyunda toplamda 15 kere kazanabilirsiniz.

gearbest yardım açık

Örnek vermek gerekirse;

Oyundan 30 ₺ kazandınız. Almak istediğiniz ürün 20₺. Kargo ücretiyle beraber 30 ₺ etmiyorsa tamamını GB ile ödeyebilirsiniz. Yani hiçbir harcama yapmadan, kredi kartı bilgisi girmeden ücretsiz bir ürün elde edersiniz. Eğer almak istediğiniz ürüne paranız yetmiyorsa başka bir senaryo devreye giriyor. Kazancınız 30 ₺ ama istediğiniz ürün 50 ₺. Aradaki 20 ₺ tutarındaki ücreti kendiniz ödeyerek ürünü alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gearbest yurtdışında bilinen bir site ama ülkemizde ne yazık ki gereken yere gelemedi henüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı