Teknoloji

Microsoft Online Office Kavramı Siliniyor

Microsoft Online Office artık değişiyor. Kullanılmayan hesapları kapatan Microsoft, kendisinin fazlalık olarak gördüğü bir ismi daha tarihin tozlu raflarına kaldırıyor. Gereksiz hesapları ve internet oyunlarını sisteminden silen yazılım şirketi, kafa karıştıran hiçbir faktörü bünyesinde tercih etmiyor.

microsoft online office kavramı siliniyor

Microsoft Online Office kavramı siliniyor

Yakında, istisnalar hariç, bütün Microsoft ürünlerine uygulanacak olan bu politika, ilk olarak Microsoft Office programları ile başlayacak. Word, PowerPoint, Excel ve benzeri popüler Office uygulamaları, kalıcı bir değişikliğe gidiyor. Peki, neden?

Yazılım şirketi, bundan böyle, “Office Online” paketlerinde “online” kelimesini kullanmayacak. Microsoft; Exchange OnlineSharePoint OnlineProject Onlineve Office Online Server için ise “online” adını kullanmaya devam edeceğini ifade etti.

Office Suite yerine yalnızca Office başlığını kullanmayı seçen yönetim, bunun sebebini şöyle açıkladı: “Word Online, PowerPoint Online ve Excel Online gibi isimler kafa karıştırıyor. Sadece Word’ü veya sadece PowerPoint’i kullanmak hem kısa hem de öz. Masaüstü, mobil ve web uygulamaları arasında bir ayrım yapmak, karışıklığa neden oluyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı