Teknoloji

Ücretsiz Ve Sertifikalı 5 Online Eğitim Platformu

Siz de ücretsiz, sertifikalı eğitimler almak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız 5 adet ücretsiz ve sertifikalı online eğitim platformlarına göz atabilirsiniz.

İnternetin gelişmesi sayesinde artık bilgiye çok kolay erişebiliyoruz. Okullarda aldığımız eğitimler her zaman yeterli olmayabiliyor bu sebepten ötürü eğitim almak için dış kaynak arayışına giriyoruz. Hazırladığımız liste ile hem ücretsiz hem kaliteli hem de sertifikalı eğitimler veren online eğitim platformlarına erişebilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha da geliştirebilirsiniz ayrıca eğitimler sonrası sahip olacağınız sertifikalar ile o konular hakkında bilgili olduğunuzu gösterebilirsiniz.


(Başlıklar üzerine tıklayarak ilgili websitelerine gidebilirsiniz.)

ODTÜ Bilgeİş

Geçtiğimiz sene ODTÜ ve Bilgeİş tarafından faaliyete geçirilmiştir. Ücretsiz ve devlet destekli bir platformdur. Bilişim ve tasarım olmak üzere birçok alanda eğitim alabiliyorsunuz. Dersleri tamamladığınız taktirde ODTÜ onaylı bir sertifikaya sahip oluyorsunuz. Almış olduğunuz bu sertifikaların kodlarını özgeçmiş dosyanıza yazabilirsiniz.

COURSERA

Coursera yabancı dilde bir platform olmasına rağmen içerisinde Türkçe eğitimler de barındırmaktadır.  Dünya çapında 27 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Dersleri bitirdiğiniz zaman dijital sertifikaya sahip oluyorsunuz.  Coursera içerisinde sosyal bilimler alanında yer alan eğitimler ise oldukça dikkat çekici.

İstanbul İşletme Enstitüsü (iienstitu)

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi eğitim platformu olma mottosuyla yola çıkan platform,  İstanbul İşletme Enstitüsü’ne bağlıdır. İienstitu, sektörde aktif olarak çalışan kişilerin yanında akademik kadroya da sahiptir. Bilişim, yabancı dil, yazılım ve finans gibi başlıklar altında sertifikalı eğitimlere sahiptir.

Harvard Online Learning

Harvard Üniversitesine bağlı olan Harvard Online Learning, listedeki en köklü çevrimiçi eğitim merkezi olma özelliğini taşıyor. Platform üzerinde ücretli ve ücretsiz birçok eğitim verilmekte. Süresi haftaları bulan kursları bitirdikten sonra Harvard Üniversitesi’nden onaylı bir sertifikaya sahip oluyorsunuz.

Google Dijital Atölye

Dijital Atölye, dijital dünya ile ilgili aklınızdaki sorulara cevap bulabileceğiniz bir platformdur. Kişisel veya kurumsal olarak internetteki varlığınızı kendi elleriniz ile inşa etmeyi uygulamalı olarak öğrenmenizi mümkün kılmaktadır. Dijital Atölye sertifikaları, sektörde de oldukça işe yarar durumdadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı